SE і DE кіски – відмінності, схеми плетіння, плюси та мінуси

DE и SE косы
Время на прочтение: 6 минут(ы)

Нарощування волосся за допомогою капсул та інших технік відходить у минуле, його замінюють DE і SE кучері, коси та дреди. Це сучасний, безпечний метод збільшення довжини волосся та простий спосіб надання своєму образу яскравого сучасного звучання.

Важливо! Безперечний плюс такого методу збільшення довжини волосся полягає в тому, що додаткові пасма (канекалони) можна використовувати повторно!

Довгі косички, які не потребують догляду

Довгі кіски дредиКонструкції з ДЕ та РЄ кіс набагато простіше у догляді та носінні, на відміну від тих же РЄ та ДЕ дредів чи локонів: канекалони не сплутуються, їх не треба підв’язувати на ніч, часто мити та повторно завивати.

Що означає абревіатури ДЕ (DE) та РЄ (SE) у назві накладних кіс?

Single end або SE. У перекладі з англійської означає один кінець. Це накладна кіска, яка заплетена з натурального або, найчастіше, штучного волосся. Починається вона з петельки з волосся, яка переходить у кіску і доплітається до кінця, як завжди.

Double end або DE. Подвійний кінець – так звучить у перекладі назва іншого виду штучних кіс. Але, на відміну від РЄ, ДЕ заготівлі виглядають інакше. Починається і закінчується вони тонкою частиною заплетеної кіски, тобто виглядають як дві косички, ніби з’єднані в найширшому місці плетіння.

Важливо! Одна ДЕ коса у складеному вигляді – це дві кіски на голові.

Афрокоси vs безпечні накладні коси РЄ та Де – в чому їхня різниця і що краще?

Класичні афрокосички Класика плетіння афрокос – це коли поверхня голови ділиться на безліч підстав (або баз) і від кожної такої ділянки заплітається тоненька точкова кіска . Створюється вона зі свого натурального волосся і по ходу плетіння може додаватися додатковий штучний матеріал.

Така афрокласика була популярна кілька років тому, коли мода на екзотичні зачіски лише з’являлася.

Крім одного великого плюсу – цікавого зовнішнього вигляду, укладання з безлічі класичних афрокосичок таїть у собі серйозні мінуси.

Класичні афрокоси

 1. Довгий час плетіння (один майстер витрачає близько 12 години, у чотири руки – 6 – 6,5 години)
 2. Сильне натяг шкіри голови. Волосся може травмуватися і випадати, шкіра голови запалюється – її доведеться доглядати антисептиком. Крім того, треба довго звикати – коси мають обм’якнути і натяг ослабне.
 3. Висока вартість послуги.

Читайте також

Пучок з боксерських кіс

СЕ (SE) коси: заготівлі та вплетення

СЕ заготівліЗаготівлі з накладних кіс можна купити в інтернет-магазинах, а можна замовити у майстра, який створюватиме вашу унікальну зачіску.

Онлайн-купівля може виявитися невдалою: важлива якість, кількість канекалону та його вага. Прочитайте відгуки, поставте запитання, перш ніж здійснити покупку.

Заготівля комплекту РЄ кіс

Заготівля комплекту РЄ кісВи можете навчитися самостійно робити заготовку для накладних кіс. Для цього потрібно придбати канекалон і виділити багато вільного часу.

Косички плетуться будь-які: класичні трипрядні, квадратні, чотирипрядні. Чудово виглядає комбінація з кіс різної товщини і в різній техніці виконання: наприклад, сенегальські кіски та риб’ячі хвости.

Етапи створення РЄ заготівлі:

 1. відокремлюється довга частина канекалона, з якої плестиметься одна кіска;
 2. прядка перекидається через мотузкову основу-кільце, щоб утворилася петелька;
 3. відступивши пару сантиметрів починається заплетення кіски до самого кінчика.

Увага! Основа-кільце з мотузки прикріплюється на рівні рук, щоб не витрачати зайві сили і не тягнутися. Не поспішайте розрізати його після заготівлі комплекту: на ньому зручно переносити коси.

Наприкінці плетіння всіх заготовок кінці штучного канекалона занурюються в окріп для запаювання волосків, що втекли, і надання гладкості кінчикам. Краще експериментувати на зразку, щоб зрозуміти тривалість цієї процедури для конкретного канекалону.

Рада! РЄ коси можна вплітати точково і на каркас. Ще існує варіант вплетення по дві SE заготівлі на одну базу з випуском.

Точкове закріплення РЄ кіс

Точкове закріплення РЄ кісДля цього способу виділяється база на голові зі своїм волоссям, яке простягається в петельку РЄ заготівлі. Майстер обплітає заготівлю натуральним волоссям напіввісімкою.

За 7-10 см до кінця приплітаються нитки у декілька (4-6) додавань. Плетіння триває доки своє волосся повністю не витрачено. Потім потрібно зробити кілька закріпок і вузлів нитками навколо кіски.

Важливо! Готові коси необхідно закріплювати, щоб вони не заважали роботі.

Закріплення РЄ кіс на каркас

Каркас – це щільно заплетені французькі коси (брейди) по всій площі голови, своєрідна сітка з кісок.

Майстер за допомогою гачка із затвором з’єднує волосся в каркасі та петельку в РЄ заготівлі.

Плюс! Такий спосіб дозволяє швидко змінити імідж: колір волосся повністю перекривається.

ДЕ (DE) коси: заготівлі та вплетення

SE і DE кіски – відмінності, схеми плетіння, плюси та мінусиДЕ коси вимагають ще менше часу для вплетення: адже одна заготовка у складеному вигляді – це дві кіски!

Заготівлі ДЕ кіс

SE і DE кіски – відмінності, схеми плетіння, плюси та мінуси

 1. Необхідно відокремити пасмо для коси.
 2. Перекинути її через перекладину (наприклад, стілець) так, щоб вона була складена наполовину.
 3. Один вільний кінець закріпити, другий почати заплітати від перекладини до кінця.
 4. Закріплений (розпущений кінець) протягнути трохи вперед, щоб побачити послідовність, візерунок кіски та доплести.
 5. Обробити окропом або праскою як СЕ коси.

Вплетення ДЕ заготовок

Увага! ДЕ коси закріплюються лише точково, на одну основу.

Ця заготівля закріплюється на основу так: один кінець ДЕ коси залишається вільним, а інший обплітається своїм волоссям і закріплюється ниточкою. Таким чином з однієї ділянки виходить дві косички.

Плюс. Колір волосся таким чином можна частково перекрити!

Для якої довжини підходять накладні РЄ та ДЕ коси?

Зазвичай майстри пишуть про мінімальну довжину волосся 10 см, якщо брати коротке волосся, то носитимуться коси недовго.

Просто розплетуться: буде шкода втрачених грошей та часу.

Для ДЕ кіс – мінімум 10 см, якщо волосся занадто довге їх доведеться все заплітати в піввісімку. Це може бути досить травматично, адже чим довше волосся, тим складніше підтримувати його здоров’я.

Для РЄ кіс діє той самий принцип при точковому плетінні. А ось із довгим волоссям краще зробити каркас і кріпити канекалон на нього.

Читайте також

Русі довгі коси

Плюси РЄ та ДЕ кос

 1. Економія часу майстра та клієнта: вся основна робота провадиться заздалегідь. Майстер тільки приплітає готові заготовки у волосся, а не повністю заплітає канекалон та волосся по всій довжині, як у афрокласиці.
 2. Можливість часткового або повного перекриття кольору.
 3. Легкий догляд за штучними косами.
 4. Можливість повторного використання комплекту після прання та сушіння.
 5. Можна самостійно зняти накладні коси: піввісімка розплітається нескладно.
 6. Такі коси приносять менше дискомфорту, ніж класичні.
 7. Своє волосся практично не псується.
 8. Коси досить легкі – від 300 грамів важить один комплект.
 9. Прекрасний варіант безпечно подовжити волосся.

Мінус РЄ та ДЕ кос

 1. Це коси носяться 4-5 тижнів, ДЕ коси до двох місяців, потім їх треба знімати.
 2. Висока вартість послуги плетіння кіс.
 3. Тривала підготовка: для створення ексклюзивного комплекту потрібно три тижні. Майстер підбирає матеріал, колір, вид кісок, аксесуари.
 4. Дуже важко знайти хорошого майстра.
 5. Можлива алергія або специфічна реакція шкіри голови, лупа.

Краще залишити ідею про ДЕ та РЄ косів, якщо…

Ви алергік! Більшість представлених на ринку канекалонів виготовляються із синтетики із застосуванням барвників. Неможливо передбачити реакцію організму на постійний контакт зі шкірою людини, схильного до алергії.

У вас чутлива шкіра! Якщо шкіра голови червоніє і запалюється, то кіски тільки погіршать проблему, аж до випадіння волосся. Також штучне волосся може поколювати схильну до подразнення шкіру.

Косам всі віки покірні?

SE і DE кіски – відмінності, схеми плетіння, плюси та мінусиДля маленьких принцес зазвичай заплітається мінімальна кількість кіс: дитина не може довго всидіти на місці, а бути схожою на модну зачіску, особливо на півдні, їй хочеться .

Для підлітків є багато цікавих та провокаційних варіантів та комплектів, до яких додаються стрічки, кільця, підвіски.

Для молодих жінок можна порадити, як класичний варіант ДЕ і РЄ кіс, що повністю збігається за кольором з рідним волоссям, так і градієнтний. Не обов’язково епатувати колег, можна досягти гарного образу.

ДЕ і РЄ коси для жінок старшого віку width=Для жінок старшого віку категорично не рекомендують вплітати штучні кіски.

Щоправда, не зрозуміло, чому: здається на пенсії можна робити все, що хочеш, у тому числі підтримати просунуту внучку та влаштувати феєричну фотосесію. Для багатьох народів землі коси є традиційним прикрасою, незалежно від віку.

Як вибрати текстуру, колір та спосіб плетіння ДЕ та РЄ заготовок?

SE і DE кіски – відмінності, схеми плетіння, плюси та мінусиМожна переглянути фотографії в інтернеті, щоб отримати уявлення про варіанти виконання цієї зачіски. Потім знайти майстра і проконсультуватися з ним про вибір кольору, кількість кісок та час підготовки комплекту.

Важливо! Самостійно дуже важко вгадати, як той чи інший колір впишеться у ваш образ і перекриється натуральним волоссям.

Для кого кіски підійдуть найкраще?

Якщо у вас овальна форма обличчя, то зачіска з ДЕ і РЄ кіс точно підійде і красиво обрамить правильні риси.

Круглиця дівчина з накладними косами варто бути обережнішими, саме в цьому випадку важливий колір, а краще грамотний градієнт і, так звані, акценти в зачісці, які допоможуть витягнути пропорції.

Дівчатам худим слід акуратніше поводитися з об’ємом: занадто велика шевелюра зробить вас схожою на кульбабу.

Важливо! Широкий ніс здаватиметься ще ширшим з такою зачіскою.

Догляд за накладними косами

Якщо у вас чутлива шкіра, то перші дні після заплітання обробляйте голову хлоргексидином або відваром ромашки.

Сверблячка добре знімають антигістамінні засоби.

Можна користуватися звичайним шампунем, наносячи його не на руку, а на губочку і промочувати волосся піною.

Як варіант: можна добре розбавити шампунь водою і таким розчином промити голову.

Важливо! Ніколи не наносите шампунь прямо на голову, він не промиється, а просто засохне.

Не можна:

 • користуватися бальзамом, маскою;
 • гарячою праскою, нагрітою понад 180 градусів.

Реальні відгуки про Се і Де Коси

Олена М.: Виповнилася моя мрія! Нарешті я отримала довге волосся, яке не вимагає частого миття – раз на десять днів промочую розведеним шампунем і загортаю в рушник до висихання. Підвищена увага оточуючих та безліч компліментів! Однак, в офіс я не зважилася б піти зі своїми яскраво-рожевими косами. Проносила рівно три тижні, поки тривала відпустка.

Ангеліна Л.: Не знаю, мені з майстром не пощастило. Хотілося заощадити, адже ціна плетіння в місті становить близько 4000 тисяч, плюс 3000 – підготовка комплекту. Я замовила готовий на Аліці, а майстра знайшла у сусідньому салоні. У результаті, основи були на голові розділені нерівномірно, зачіска виглядала неакуратно.