Красиві коси на довге волосся і зачіски на їх основі

Прически с косами на длинные волосы
Время на прочтение: 9 минут(ы)

Кожна жінка хоч раз була зацікавлена ​​в тому, щоб прикрасити свої довгі і шовкові локони красивими косами… і хоч раз намагалася заплести таку красу на волоссі своєї дочки. Заплітати коси на довге волосся можна по-різному. Методики плетіння досить різноманітні, починаючи від простих і до досить складних схем. Найпростіші кіски бувають дуже красивими і виглядають ефектно, підійдуть абсолютно під будь-який стиль і зроблять вашим образам унікальним.

Варто торкнутися цієї теми і все-таки розібрати найголовніше питання статті: Які види кіс існують на довге волосся?

Основні правила та рекомендації

Красиві коси на довге волосся і зачіски на їх основіДля того щоб ваші коси довго зберігали колишню акуратну форму, варто добре підготувати волосся перед плетінням.

Найголовнішим зачісок з косами є правило: коси завжди потрібно виконувати на вологе волосся.

По-перше, з таким волоссям дуже зручно працювати, воно куди слухняніше сухого, по-друге, після самостійного висихання волосся або спеціальної сушіння зачіска виходить дуже акуратною. Другим невід’ємним правилом є чистота волосся – від цього залежить зовнішній вигляд кіс і те, якими вони вийдуть.

Необов’язковими діями (але бажаними) є нанесення спеціальних воскових засобів або мусів перед початком плетіння зачіски та використання закріплювальних лаків для волосся (інших фіксуючих засобів) для завершення зачіски. Для того щоб зачіска добре трималася простих косметичних закріплювачів волосся недостатньо, обов’язково знадобляться невидимки або шпильки, а також гумки для волосся.

Коси можна використовувати як повсякденні зачіски, але небажано, оскільки довге носіння послаблює коріння, і волосся починає випадати. (Максимальний час носіння кісок не повинен перевищувати 6-7 годин на добу)

Особливості плетіння кіс на довге волосся

Красиві коси на довге волосся і зачіски на їх основіЗаплести косу – Це одне, а ось зберегти її стан у вихідному вигляді дуже складно, це вже зовсім інша тема зі своїми відмінними рисами. Найчастіше з цією проблемою і стикаються дівчата з довгим волоссям.

Від правильно виконаної зачіски залежить чимало чинників.

Наприклад: стійкість (коса не повинна розсипатися з часом), акуратність (кіски не повинні бути різного розміру, одна гумка не може бути вищою за іншу, коси не можна робити сильно тугими або навпаки, занадто слабкими і т.д. .), зовнішній вигляд (з кіс не повинні стирчати маточки та півники). З довгим волоссям проблем бути не повинно, найчастіше на них можна виконати практично всі можливі види кіс, комбінувати та створювати щось нове. А якщо коси виконуватиметься у професійного майстра-перукаря, то це однозначно дорога справа.

Єдиний мінус, який можна виділити в техніці плетіння кіс на довге волосся – це складно виконання зачісок на власному волоссі через складність деяких технік. Але, незважаючи на цей суворий факт, дівчата продовжують шукати безліч простих, але красивих варіантів плетіння кіс – і все це під девізом Практично, красиво, зручно!

Читайте також

DE і SE коси

Що необхідно для плетіння кіс

Для того, щоб кіски вийшли акуратними та правильними, варто використовувати наступні пристрої: спеціальна гребінець-хвостик, гребінь, затискачі для волосся, силіконові гумки та прості гумки, шпильки, лак для волосся або інші косметичні засоби швидкої фіксації.

 1. Різня-хвостик буде використовуватися для розділення пасм та створення рівного проділу у волоссі.
 2. Гребінь використовується для того, щоб розплутати волосся або просто розчесатися.
 3. Затискачі для волосся будуть потрібні для того, щоб прибирати деякі пасма з місця роботи. Використовуються вони для плетіння складних технік.
 4. Силіконові гумки будуть потрібні в процесі роботи, щоб фіксувати косу на загальній зачісці.
 5. Шпильки та невидимки використовуються для закріплення кісок у більш складних зачісках, а також для того, щоб приховати деякі недоліки. (Наприклад, заправити пасмо, що вилізло).
 6. Лак для волосся буде використовуватися після завершення зачіски для того, щоб надовго зберегти її зовнішній вигляд в акуратному стані.

Всі ці речі обов’язково необхідні під час плетіння кіс, тому що без них правильно виконати косу просто неможливо.

Підбір зачісок з урахуванням овалу обличчя

Існують кілька видів обличчя: овальне, кругле, серцеподібне, прямокутне, трикутне та грушеподібне.

 1. зачіски для овальної форми обличчяПерший тип – овальна особа – не ставить жодних рамок у зачісках. При такому типі обличчя можливі будь-які види
  кіс.
 2. Зачіски для круглої форми обличчяКругле обличчя вимагає візуальної витяжки, тому для жінок з таким типом обличчя ідеально підійдуть зачіски з додатковими пишними елементами на маківці. Для круглої форми ідеально підійде кіска з косим проділом та віночки зверху.
 3. Зачіски для серцеподібної форми обличчяВласницям серцеподібної особи потрібно вибирати ті зачіски, які візуально робитиму нижню щелепу ширше, а значить, обмеження в різновидах кіс немає.
 4. Зачіски для прямокутної форми обличчяЖінки з прямокутною особою ні в якому разі не повинні вибирати коси, об’єм яких йде на маківку, тому що це підкреслять незграбність обличчя . Спробуйте виконати нерівні або асиметричні коси з пишним укладанням.
 5. Зачіски для трикутної форми обличчяОбличчя-трикутник буде виглядати чудово з косами, що знаходяться у верхній частині чола, практично біля лінії росту волосся або трохи нижче. Це допоможе зменшити верх та збільшити низ.
 6. Зачіски для грушоподібної форми обличчяНайоптимальніший варіант для грушоподібного типу обличчя – об’ємніше плетіння кіс від самої верхівки. Обов’язково повинні відкриватися вилиці, так обличчя буде виглядати більш виразним.

Переваги та недоліки зачіски з косами

Зачіска з косоюДовге волосся завжди надає дівчині жіночності, але іноді з нею складно впоратися в плані доглянутості та зручності.

Зачіски з кіс на довге волосся мають ряд плюсів, які з одного боку очевидні, а з іншого – не завжди враховуються.

 • зручний спосіб збирання волосся;
 • у випадку, коли голова брудна, коси служать гарним способом виправити ефект брудної голови;
 • красива зачіска на голові – центр уваги для оточуючих;
 • Замінює інші зачіски, наприклад укладання, від яких псується волосся
 • Ефективність
 • Практичність

Але також у певних випадках існують і мінуси: ефект важкої голови. Коси для деяких людей можуть бути болючими через чутливість волосся, може з’являтися головний біль. Цей мінус несе суто особистий характер, тому враховувати його об’єктивно не потрібно.

Ще одним мінус у ряді випадків є кучерявість волосся після розплетення. Носницям красивих кіс на довге волосся буде проблематичніше мити голову через заплутаність волосся.

Проаналізувати плюси та мінуси кіс на довге волосся з об’єктивної точки зору складно, тому що кожній людині притаманні індивідуальні особливості та бажання. Як і кожна зачіска, плетіння кіс потребує базових умінь та приладдя: шпильки, невидимки, тонкі гумки.

Прості коси на довге волосся на кожен день: схеми, покрокова інструкція та фото

Найпростішим і найчастіше використовуваним видом плетіння є коса в класичному варіанті (з 3-х пасм).

Вона виглядає акуратно і не потребує надприродних навичок.

Русі довгі косиРосійська довга косаКоса на довге волосся


Як же плести таку косу на довгому волоссі?

 1. Ретельно розчешіть ваше волосся по всій довжині.
 2. Поділіть волосся на 3 пасма.
 3. Потім перекладайте одне пасмо на інше за наведеною нижче схемою. Ліве пасмо на середнє, потім праве на середнє і так далі, поки пасма не закінчаться.
 4. Закріпіть результат гумкою.
 5. Для запобігання недбалості з боку скронь, можете закріпити пасма в зоні вуха шпильками, або зафіксувати лаком.

Фото довгої косиНаступний вид кіски на довге волосся ми розберемо косу-джгут. Цей вид коси використовується як базовий варіант, найчастіше у хвості.

Крокова інструкція плетіння коси-джгута на довге волосся в хвості:

 1. Ретельно розчешіть волосся по всій довжині.
 2. Зберіть високий хвіст, приблизно на потилиці.
 3. Поділіть хвіст на дві частини.
 4. Кожну частину туго прокрутіть в один бік, щоб утворилося пасмо у вигляді спіралі.
 5. Потім, перекладайте одне пасмо на інше до кінця хвоста.
 6. Закріпіть результат щільною гумкою.
 7. Волосся зафіксуйте лаком або невидимками, щоб запобігти недбалості.

Один із найзручніших видів зачіски з кісками на довге волосся-коса з хвостом, або коса з пучком.

Такий вид є практичним, так як волосся ні звідки не вилазить і не заважає проводити дозвілля-відмінно підійде для спорту та відпочинку.

Косу на довге волосся в хвості або пучку можна заплести будь-яку: джгутом, звичайну з 3-х пасм, колоском, з 4-х або 5-ти пасм, об’ємну косу.

Покроковий план плетіння коси на довге волоссяПокроковий план плетіння коси на довге волосся:

 1. Ретельно розчешіть волосся по всій довжині.
 2. Зберіть хвіст на зручній вам висоті.
 3. Заплетіть косу по всій довжині хвоста.
 4. Зафіксуйте косу щільною гумкою

(далі йдуть пункти для коси в пучку)

 1. За годинниковою стрілкою обведіть основу хвоста, що має косою.
 2. Кінець коси зафіксуйте шпильками в кількох місцях.
 3. По всьому діаметру пучок зафіксуйте шпильками для надійності.

Наступною косою на довге волосся для повсякденного виходу буде коса-твіст. Це плетіння коси з першого погляду здається складним, але на практиці зовсім інакше вам знадобиться парочка силіконових гумок.

Плетіння коси-твістПокроковий план плетіння коси-твіст:

 1. Добре розчешіть волосся на бік для зручності.
 2. Зав’яжіть волосся у хвилі трохи нижче підстави.
 3. Над гумкою зробіть отвір.
 4. Хвіст заводимо всередину отвори, вивертаючи його.
 5. Зафіксуйте перше плетіння-твіст гумкою.
 6. Далі повторіть той самий процес до кінця хвоста.
 7. Зафіксуйте результат щільною гумкою.

Кількість плетінь-твістів залежить від ваших уподобань-можна зафіксувати його як нижче, тоді вийде менше плетінь, так і близько до вищого плетіння.

Зачіска з кіс надає дівчині незвичність та дорожнечу. Багатьом знайомим будуть цікаві речі на кшталт а хто тобі заплів таку красу?, А як таке плести? Такі зачіски – чудовий спосіб виділитися з натовпу!

Незвичайне плетіння коси-черепашки та змійки виглядає трохи святково і чудово підійде на повсякденне носіння.

Коса-змійка

Коса-змійка

Коса-черепашка

Коса-черепашка

Відмінність цих двох видів кіс на довге волосся в тому, що в косі-черепашці ми фіксуємо результат в пучок, а при змійці ми плетемо косу до кінця і фіксуємо її щільною гумкою. Також у зачісці змійка кількість дуг залежить від ваших уподобань та довжини волосся, яке потрібно планувати заздалегідь.

Читайте також

Об'ємна кіска з гумками

У косі-черепашка, навпаки, дуга одна, яка веде в пучок, тому брати незадіяні пасма волосся в основну косу ми будемо з обох боків, ніж у зачіски змійка.


Як заплести кіску-змійкуПокроковий план плетіння для зачіски змійка:

 1. Ретельно розчешіть волосся по всій довжині.
 2. Косу слід плести від скроні будь-якої сторони. Сформуйте три пасма.
 3. Технікою французької коси починайте плетіння у протилежний бік. Косу за основу можна взяти будь-яку: колосок, коса з 3-х, 4-х, 5-ти пасм, косу-джгутом.
 4. При плетінні коси в протилежний бік захоплюйте незадіяні пасма тільки з верхньої частини, нижні залишайте для наступного ряду.
 5. Кількість рядів залежить від довжини волосся та ваших побажань.
 6. Зафіксуйте результат гумкою.

При плетінні коси-черепашки техніка плетіння схожа на зачіску змійка, але незадіяні пасма ми беремо з обох боків, а отриманий результат фіксуємо в пучок за допомогою шпильок.

Квадратна коса До більш складним за технікою плетіння косам на довге волосся відноситься квадратна коса. Доцільно заплітати її у хвості та фіксувати щільною гумкою.


Як плести квадратну косуСхема плетіння квадратної коси зліва на малюнку. Суть плетіння цієї коси полягає в просуванні пасма в петлю, сформовану в іншій пасмі.


Далі ми розберемо плетіння коси хвіст русалки або інакше риб’ячий хвіст. Плетіння на довгому волоссі виглядає стильно і незвичайно і відмінно підійде для образу на кожен день. Таке плетіння коси зазвичай називають плетіння колоском і її техніка не така вже й складна.

Як плести риб'ячий хвістПокроковий план зачіски риб’ячий хвіст:

 1. Ретельно розчешіть волосся по всій довжині.
 2. Поділіть волосся на дві основні пасма.
 3. З кожного основного пасма потрібно брати по маленькій частині волосся і перекладати його в інше основне пасмо.
 4. Продовжуйте процес до кінця волосся.
 5. Закріпіть результат щільною гумкою.

Якщо ви хочете залишити розпущене волосся і при цьому зробити красиву. зачіску, то чудово підійде плетіння коси в зачісці Мальвіна.


Зачіска Мальвіна Як заплести зачіску Мальвіна


Такі зачіски є цікавими та мають різноманітний спектр способів плетіння. Заплітати її можна різними способами: колоском, звичайною косою, у французькому стилі та у стилі бохо.

Інструкція така: спочатку заплітаємо косу з одного боку голови, потім з іншого. Далі, з’єднуємо їх в області верхівки голови: в пучок, в хвіст, продовжувати плести одну косу з двох, або зробити обідок.

Варіанти вечірніх та урочистих зачісок на довге волосся

Кожна дівчина, коли збирається на побачення, зустріч із подругами, по роботі і так далі, замислюється про свій зовнішній вигляд. Зачіска не залишається поза увагою і зазвичай доставляє безліч запитань і подивів. Існує безліч красивих видів зачісок, які точно не залишаться поза увагою оточуючих.

Зачіска коса-водоспад і потрійний водоспад – цей вид користується великою популярністю у молодих дівчат . Якщо ви довго не можете визначитися, йти з розпущеним волоссям або зробити косу, то це відмінний вибір.


Зачіска водоспад Зачіска французький водоспадФранцузька зачіска водоспад


Коси на довге волосся можна заплітати вподобаним способом, використовую стільки рядів, скільки ви віддасте перевагу.

Красивим і більш весільний вигляд має зачіска з квітами з кіс, дуже популярне саме плетіння трояндочка. На довге волосся такий вид плетив виглядатиме дуже незвичайно і дорого, а оточуючі будуть просто в захваті. Чудово підійде як весільний варіант.

Весільна зачіска з квітами з кісКвітка з волосся


Для дівчат, сповнених закоханості та всіх її символічних знаків, актуальною буде зачіска серця. Плетіння досить незвичайне та не зовсім складне. Такі коси на довге волосся будуть підкреслювати вашу красу та доглянутість.


Зачіска серце Зачіска серце з косичок


Все більше набирають популярність коси на довге волосся з 4-х та 5-ти пасм. Їх можна заплести в стилі французької коси: обідком, черепашкою, змійкою-у будь-якому випадку це виглядатиме оригінально та епатажно.

Коси з 5 пасмКоси на довге волосся з 5 пасмКоска по діагоналі з 4 пасм


Наступним видом вечірньої зачіски ми покажемо косу-корону (кошик) або багатошаровий кошик.

Він чудово підійде на урочисті свята та найчастіше використовується серед дівчат підліткового віку.

Коса навколо головиЗачіска багатошаровий кошикОбідок з кіс


Такі коси легко плентаються на довге волосся і додадуть вам впевненість і почуття королеви.

Далі, одним з найпопулярніших видів плетіння кісок на довге волосся є всіма обожнюваний дракончик – зворотна французька коса. Добре підійде таке плетіння у форматі повітряної коси. Зачіска досить звичайна, але виглядає урочисто і стильно.


Французькі коси Зачіска Дракончик


Наступним видом вечірньої зачіски ми розберемо бохо. Бохо-це недбалий і натуральний стиль зачіски, в якому присутні м’яке плетіння кіс, невелике природне укладання, хаотично укладені пасма волосся. Гарний варіант на весільну урочистість.


Зачіска в стилі бохоВесільна зачіска в стилі бохо


Довге волосся – джерело різноманіття варіантів зачісок, красивих ажурних кіс. Косу риб’ячий хвіст також можна заплітати в різних зачісках і на різні приводи.


Зачіска Риб'ячий хвістКоса Риб'ячий хвіст


Вище представлені основні та одні з найпоширеніших видів зачісок, які відмінно підійдуть для святкування будь-яких подій.

Коси на довге волосся для різних приводів

 1. На кожен день: Чудово підійде дракончик. Волосся зібране і не заважає проводити вам час з користю. Можна заплести як вивернуту чи звичайну як одну косу, і дві.

  Зачіска Дракончик

 2. Для навчання: у навчальний час нерідко існує вимога зібраного волосся, тому актуальним заплести коси, але в незвичайному вигляді. Сюди підійде плетіння риб’ячий хвіст, коси з 4-х і 5-ти пасмів. Колосок риб'ячий хвістКоси з 5-ти пасм
 3. На роботу: в робочий час важливо, щоб волосся було зібране і не заважало діяльності, при цьому можна доповнити зручність красою. Хорошим варіантом буде зачіска мушля, або корзинка.
  Зачіска черепашкаЗачіска кошик
 4. Для спорту або відпочинку: Під час занять спортом, важливо, щоб волосся не заважало. Підійде збирання волосся в хвіст і плетіння в ньому коси з 3-х пасм або колоска, або вплетення коси в хвіст. Такий вигляд пасе досить-таки просто, нашвидкуруч. Щоб запобігти випаданню пасм із зачіски, зафіксуйте критичні місця шпильками або невидимками.

  Зачіска - Хвіст з колоскомКоси в хвіст

 5. Вечірні та урочисті зачіски: хорошим варіантом буде зачіска у стилі бохо та повітряні коси у будь-якому форматі. Можна додати красиві ажурні аксесуари у вигляді стрічок, шпильок, штучних квіток.

  Урочиста зачіскаЗачіски на весілля

Коса та чубчик

Безліч дівчат несуть за собою вантаж переживань через постійні незручності з чубчиком, складне її вплетення в красиві зачіски. Але рано переживати, дівчатка, адже є багато способів вирішення цієї проблеми!

Акуратне вплетення чубчика знадобляться базові навички і парочка невидимок.

Косичка у вигляді джгутаКосичка у вигляді джгута:

 1. відокремте вашу чубчик від головного волосся плоским гребінцем із загостреним кінцем;
 2. розділіть чубок на дві рівні пасма;
 3. перекладаючи одне пасмо на інше, захоплюйте довгі пасма близько лежачого волосся;
 4. продовжіть процес до початку вуха і закріпіть результат невидимкою;
 5. залийте вашу зачіску лаком;

Обідок зі зворотної косиОбідок із зворотної коси:

 1. процес схожий з плетінням коси у вигляді джгута;
 2. коса із вплетенням назад у шишку – залийте лаком верхню частину коси та закріпіть результат щільною гумкою;
 3. розділіть прямокутну частину до потилиці, включаючи чубчик, загостреним кінцем плоского гребінця. Решту волосся зафіксуйте гумкою для запобігання попаданню волосся в плетену косу;
 4. розділіть початкову частину на 3 пасма;
 5. перекладаючи одне пасмо на інше, захоплюйте пасма волосся з прямокутної частини;
 6. кінець коси зафіксуйте тонкою гумкою;
 7. з’єднайте косу з частиною волосся з прямокутної частини і зробіть шишку;
 8. розпустіть ваше волосся, що залишилося;

Залишити чубок з подальшим плетінням кіс та її укладання.

Дві французькі коси від потилиці з укладанням чубчика

Дві французькі коси від потилиця з укладанням чубчика

Колосок на бік

Колосок на бік (Голлівудська коса) з укладанням чубчика

Обідок з коси з випущеною чубчиком

Обідок з коси з випущеною чубчиком

Схеми плетіння кіс зі стрічками

В даний час плетіння кос зі стрічками все більше і більше набирає популярності. Яскрава стрічка доповнює зачіску та надає їй барвистості та епатажу.

На перший погляд, для новачків, плетіння таких кіс здається надмірно складним процесом, але якщо докладно розібрати покроковий план і закріпити це практиками, то процес стає захоплюючим і простим.

Нам знадобляться: стрічки, трохи довші за волосся; тонкі та товсті гумки; засоби для укладання; невидимки, шпильки (при потребі).

Схема плетіння кіс зі стрічкамиВарто для початку розібрати вплетення стрічки на базовій косі з трьох пасм + одне пасмо стрічки:

 1. насамперед закріпіть вашу стрічку біля заснування майбутньої коси, обернувши навколо;
 2. розділіть косу на три частини;
 3. дійте за схемою: 1 під 2 на 3, 4 на 1 під 3; 2 під 4 на 3;
 4. продовжуйте дії до кінця плетіння;
 5. закріпіть результат щільною гумкою або обв’яжіть стрічкою, що залишилася;

Доповнити цей варіант коси зі стрічкою можна плетінням зворотно французькою, додавши обсягу. Процес буде складнішим, тому для початку радиться попрактикуватися на базовому варіанті, а потім ускладнити плетіння.


Коса зі стрічкоюКосичка зі стрічкою


Існує безліч варіантів вплетення атласної стрічки в косу.

Наступний варіант: коса з трьох пасм +2 пасма стрічки.

 • процес схожий з плетінням з 1 пасма стрічки, але тут ми проводимо пасмо волосся за схемою-під над під;
 • Для плетіння французької коси від верхівки беремо пасма незадіяного волосся, коли вплітаємо крайні пасма коси;

  Схема плетіння коси з трьох пасм+2 пасма стрічкиКоса з трьох пасм+2 пасма стрічки

Як плести об’ємні коси?

Об’єм створює ефектність. Він є порятунком для тонкого волосся і шикарно виглядає на густому волоссі. Зазвичай розпускання коси використовується у зворотних французьких косах, надаючи святковому стилю зачіски.

Навчитися плести об’ємну косу не так вже й складно, якщо знати основні моменти.

Існує два способи розпускання коси:

 1. Розпускати ряд пасм через два ряди обхвату-так коса буде виглядати більш об’ємно
 2. Розпускати пасма після закінчення повного плетіння коси-легший спосіб, але ефект буде менш об’ємним

Розберемо перший спосіб на зворотній французькій косі, оскільки він є більш складним:

 1. добре розчешіть волосся;
 2. від верхівки голови розділіть частину волосся на три пасма;
 3. один ряд коси – це перекидання лівої, потім правої пасма;
 4. зробивши три перші ряди коси, перший ряд розпускаємо, витягаючи від основи спочатку ліву, потім праву петлю;
 5. чергувати послідовність: плетіння ряду коси-розпускання ряду, що стоїть на два вище;
 6. продовжити процес до кінця плетіння;
 7. зафіксуйте результат щільною гумкою;
 8. залийте косу лаком.

Поради

 1. Пасма-підхвати, які будуть взяті протягом плетіння в основну частину коси, повинні бути щільно затягнуті.
 2. Не витягуйте спочатку петлі на максимум.
 3. Положення рук: лікті опущені вниз, великий палець правої руки повинен притискати косу до голови.
 4. Основне плетіння коси не відривайте від голови.
 5. Зафіксуйте результат лаком.

Хочеться відзначити, що коси та моделювання з ними укладок залишається на піку моди вже якийсь сезон. Створити багаторівневі варіанти з різними та комбінаціями плетінь складно, але простіші альтернативи плетінь виглядають не менш красиво та ефектно. Зараз можна створити будь-які варіації та плетінь-все залежить від фантазії, бажання та вміння, хоча справа часу та терпіння.