Покрокове плетіння косичок зі стрічками: корисні поради, плюси та мінуси

Время на прочтение: 6 минут(ы)
Зміст показати

Трохи історії

Покрокове плетіння косичок зі стрічками: корисні поради, плюси та мінуси З давніх-давен наміри племені, а також їх вдачі судили по тому, як була заплетена коса. Йшли часи, протягом яких коси носили різні племена багатьох країн світу. Але нині коса асоціюється саме з Давньою Руссю. Ця зачіска стала настільки популярною, що перетворилася на традиційну. Це сталося не через її зручність, простоту виконання, а тому, що коса ще тоді була оберегом, захистом для власниці, а також символом жіночої краси.

Плетіння коси було цілим ритуалом, під час якого замовляли дівчину на кохання, везіння, від злих духів, псування, вимовляючи:

Волосся заплітаю, плутаю, плутаю думки чужі, недобрі, не розплутати моє волосся, не наврочити мене, не образити мене, не позбавити мене волі. Гребінь у косу встромляю, тикаю гребенем ворога і кривдника, хай думки погані до нього повернуться, а мене не торкнуться. Моє міцне слово.

Наші пращури вважали, що саме у волоссі сконцентрована вся життєва сила жінки, а в косі – сила та мудрість.

Переваги та недоліки

Коса, безумовно, дуже гарна зачіска, але, як і все у цьому світі, вона має свої плюси та мінуси.

З хорошого: простота (для плетіння не потрібно нічого зайвого, тільки волосся, руки та щось для закріплення), зручність (деякі коси можуть зайняти буквально 3-4 хвилини вашого часу (а то й менше)) , а протримаються цілий день), безпека (для плетіння кіс не знадобляться різні праски, плойки які шкодять нашому волоссю), універсальність (стиль косички можна підібрати для будь-якої форми обличчя та на будь-яку довжину волосся), різноманітність (буквально зміна одного руху руки при плетінні) може змінити кінцевий результат вашої зачіски, не кажучи вже про використання аксесуарів).

І ось дещо не дуже приємне: можливі головні болі (якщо дуже туго затягувати волосся), існують красиві, але складні методики (виконувати його собі буває дуже складно).

Читайте також

Коса на довге волосся

Необхідні інструменти та матеріали

Як було зазначено у перевагах коси , її виконання багато чого треба. Це лише:

  • гребінець (масажка або гребінь) для того, щоб, природно, розчесати волосся;
  • Гузинки, шпильки, невидимки для кріплення та фіксації волосся;
  • Мус, пінка (якщо слабке волосся);
  • Аксесуари (стрічки, шпильки тощо) для різноманітності та естетичної насолоди;

От і все.

Кому підходить коса зі стрічкою

Варіанти кісок зі стрічками Стрічка в косах ніколи не була показником віку, оскільки її носили як маленькі дівчатка, так і жінки. Якщо у вас тонке або рідке волосся, то при плетінні можна використовувати тасьму, вона зможе надати об’єм, а при протилежній ситуації, тобто, якщо волосся густе, краще використовувати тонке шнурівку.

Залежно від рис обличчя можна підібрати тип коси, який підкреслить усі переваги та приховає недоліки. Наприклад, дівчатам із овальним або трикутним типом обличчя відмінно підійдуть об’ємні елементи; власницям квадрата і витягнутого овалу краще змістити плетіння трохи назад.

Отже, можна зробити висновок, що косу можна підібрати абсолютно кожній дівчині не залежно від віку, довжини і товщення волосся, а так само форми обличчя.

Корисні поради

  • Завжди намагайтеся підбирати стрічку трохи довшою за ваше волосся для того, щоб ви могли закріпити стрічку на початку і зав’язати бант в кінці. Але, якщо стрічки не вистачило на бант, не засмучуйтеся, можна взяти інший відрізок стрічки або взагалі замінити якимось іншим аксесуаром.
  • При використанні яскравих стрічок, перед їх застосуванням, найкраще спочатку простягнути, оскільки фарба може полиняти, особливо за вологої погоди або не до конка висохлого волосся. Особливо помітно буде на світлому волоссі, тому будьте уважні.
  • Чим більше прядок у косі, тим тонше стрічки потрібно використовувати, якщо коса складається з 3-4 частин, можете вибирати товщі прикрасу.

Вибір стрічки, самостійне виготовлення та чим можна замінити

Покрокове плетіння косичок зі стрічками: корисні поради, плюси та мінусиЯк вже було зазначено вище, товщину стрічки підбираємо залежно від самого волосся (тонке волосся – широка стрічка, товсте – вузька) та від типу плетіння. Також варто приділити особливу увагу кольору прикрас, завдяки якому можна підкреслити колір очей, волосся або зробити фінальний акцент в образі.

Якщо вам терміново потрібна широка стрічка, а у вас є тільки тонка – не біда. Все що ми робимо – це плетемо ялинки стрічки в кіску між собою, а вже цю кіску вплітаємо в наше волосся. Або ж, зі стрічок можна зробити різні квіточки, які гармонійно впишуться в образ, петельки, вузлики.

Замість стрічок можна використовувати нитки для в’язання, смужки із різних тканин. Наприклад, у вас є яскрава футболка, але з якихось причин ви більше не зможете її надіти (стара, підтерлася, є пляма і т.д.), тоді їй можна дати нове життя, розрізавши на смужки потрібної товщини і використовувати замість стрічки.

Вартість плетіння косичок зі стрічками в салоні

Іноді собі заплести шикарну косу буває складно, допомогти нікому, і всі спроби невтішні. Тоді можна звернутися до салону до майстра, який із задоволенням прийде вам на допомогу.

Тоді виникає запитання: Що по чому?

Звичайно, все залежить від складності: прості плетіння оцінюються в районі 500-1000 рублів; ускладнення роботи завжди притягує більше грошей і такі зачіски можуть обійтися починаючи від 1-2 тис. рублів і дорожче.

Коси зі стрічками

Проста коса з трьох пасм

Проста коса з трьох пасм Якщо у вас сухе волосся, краще спочатку обробити його вашим улюбленим мусом або пінкою для укладання. Потім збираємо волосся у високий або низький хвіст (залежно від того, яку косу ви хочете) і зав’язуємо стрічку так, щоб сховати вузол, що вийшов. Далі розділяємо волосся на три рівні частини і кріпимо між ними наш аксесуар.

Починаємо плести з крайнього пасма ліворуч від стрічки. Стрічку так само, як частина волосся, укладаємо під низ. Потім захоплюємо пасмо з протилежного боку.

Залежно від того, з якого боку ви укладаєте стрічку, потрібно змінювати її положення: з лівого боку ложем під низ, з правого – нагору. Продовжуємо плетіння до кінчиків волосся, закінчуємо та закріплюємо косу стрічкою. Для об’єму трохи витягнемо пасма з кіски. В результаті з обох боків коса має виглядати однаково.


Як плести просту косу із трьох пасм: крок 1
Як плести просту косу з трьох пасм: крок 2 width=Як плести просту косу з трьох пасм: крок 3


Французька коса в чотири пасма

Французька коса в чотири пасмаПлетіння універсальне, тому може підійти як для повсякденного життя, так і як святковий варіант. Обробляємо волосся. Далі збираємо у високий хвіст на маківці, розділяємо на чотири рівні частини.

До однієї із середніх прядок прикріплюємо аксесуар (у цьому випадку стрічку). Перше пасмо пропускаємо під сусіднім, накидаємо на наступне і пропускаємо під останнім. Останню підкладаємо під третю та накидаємо на другу. Друга накладається на третю, підкладається під першу, а остання пропускається під прядкою зі стрічкою. Так плетемо до кінчиків. Результат, що вийшов, закріплюється гумкою, бантом або тією ж стрічкою.

Читайте також

Точкове закріплення РЄ кіс

  • Що таке РЄ та ДЕ коси, а також як їх заплести читайте тут

Коса з трьома стрічками

Коса з трьома стрічкамиПов’язуємо три стрічки між собою гумкою і фіксуємо пучок зі стрічок, що вийшов, на маленьку прядку біля коріння на початку плетіння коси (біля чола, або на потилиці). Відокремлюємо пасмо і поділяємо його на три рівні частини, до кожної з яких прикладаємо свою стрічку (ложимо її ніби зверху, щоб не втекла у волосся).

На початку плетемо як звичайну косу, поправляючи стрічки, виводячи нагору. Прихоплюємо з боків ще дві пасма (з одного боку). І проплітаємо їх між першими, накладаючи зверху стрічку. Продовжуємо плести, підхоплюючи по трішки волосся. Доплітаємо до кінця і фіксуємо будь-яким аксесуаром.

Чотирирядна кіска

Чотирирядна кіска> Плетіння такої кіски досить просте: для початку потрібно розчесати волосся (при необхідності ще обробити) і розділити його на чотири рівні частини; потім, для зручності, умовно дайте кожному пасмо свій номерок (1, 2, 3, 4); починаємо плетіння з того, що перше пасмо опускаємо під друге, а четверте накидаємо на третє; далі потрібно схрестити між собою середні пасма (першу та четверту).

Продовжуємо: другу закидаємо під четверту, третю над першою, і міняємо місцями другу та третю. Так повторюємо дії до кінчиків волосся та фіксуємо шедевр гумкою. Можна прикрасити якимось аксесуаром.

Читайте також

Покрокове плетіння косичок зі стрічками: корисні поради, плюси та мінуси

Дві кіски для дівчинки, прикрашені бантом

Дві косички для дівчинки, прикрашені бантомРобимо рівний проділ вздовж усієї голови (так само можна зробити зигзагоподібний проділ), тим самим розділяючи волосся на дві половини. Одну з них закріплюємо так, щоби не заважала (зав’язати хвіст, пучок або просто прибрати затискачем).

З вільної частини волосся відокремлюємо по одному тонкому пасмо з обох боків, з’єднуємо його за допомогою маленької силіконової гумки. Хостик, що вийшов, просовуємо через отвір між прядками. Повторюємо дію (дві прядки з’єднуємо та прокручуємо). Процедуру продовжуємо з усім волоссям.

ВАЖЛИВО: резиночки повинні йти рівно один за одним у стовпчик. Коли все волосся зібране в маленькі хвостики і створили одну коси, потрібно надати зачісці об’єму просто трішки витягаючи з кожного хвостика пасма.

Розпускаємо другу половину волосся і плетемо таку саму косу. Залишилося лише прикрасити коси бантами. Готово.

Рибий хвіст з атласом

Рибий хвостик з атласомТаку зачіску можна починати з хвоста (так буде простіше для новачка навчитися) або з розпущеного волосся. Для початку прикріплюємо до одного маленького пасма атласну стрічку. Якщо зачіска буде виконуватися з хвоста, то спочатку зав’яжіть хвіст і тоді виділіть маленьке пасмо, до якого кріпиться стрічка.

Починаємо плести. Розділяємо волосся на дві частини. З кожного боку відокремлюємо невеликі пасма. Прядку з одного боку навхрест перекладаємо в іншу. Потім відокремлену пасмо з іншого – в першу. При цьому слідкуємо за стрічкою і знаходимо для неї вигідне становище (вона завжди має бути на увазі). Продовжуємо до закінчення волосся та кріпимо косу гумкою.

Грецька зачіска

В даному випадку грецька зачіска з косами.
Від скронь відокремлюємо частину волосся (можна відокремлювати як з одного, так і з двох сторін) і з них плетемо французьку косу. За бажання (а особливо, якщо у вас кругла особа) висмикуємо з кіс прядки на обличчя. волосся, Що Залишилося, заплітаємо в пучок балерини (або ж будь-який інший). Коси кріпимо до нього так, щоб сховати кінчики волосся. Прядки на обличчі підкручуємо плойкою.

Кошик

Зачіска Кошик Починаємо з того, що розділяємо голову (а точніше волосся) на чотири частини. З нижньої чверті починаємо плести колоски, переходимо на сусідню частину. І так по колу (за або проти годинникової стрілки, набагато зручніше проти, але це на ваш розсуд). У ході плетіння трошки витягуємо прядки для об’єму. Обійшовши коло, доплітаємо косу до кінця волосся. Зайву косу (ту, яка не тримається біля голови, звисає) можна скрутити в квіточку і за допомогою невидимок прикріпити до голови або сховати під колосом.

Бабетта

Зачіска Бабетта Перед тим, як розпочати роботу, рекомендую використовувати захисний спрей, щоб уникнути пошкодження волосся.

На потилиці виділяємо пасма і робимо начіс будь-яким зручним для вас способом. Начесане волосся заколюємо за допомогою невидимок (має вийти валик). волосся, Що Залишилося, з верхньої частини голови накладаємо зверху на начесане волосся, а кінці ховаємо під валик. Для витонченості та романтичності використовуємо декорацію (стрічки, банти, шпильки тощо)

Шахматка з п’яти пасм

Шахматка з п'яти пасмНа потилиці відокремлюємо частину волосся і ділимо її на п’ять рівних частин.

Починаємо плести так: крайню прядку (ліву) заводимо під другу, закидаємо на третю, потім заводимо під четвертою і закидаємо на останню прядку. Виконуємо таку саму дію з протилежного боку, дотримуючись шахового порядку. Доплітаємо до кінця і трохи витягуємо крайні пасма для об’єму. Кріпимо гумкою або стрічкою.

Прекрасне багатопряддя

Прекрасне багатопряддя Ця коса складатиметься з шести пасм. За стандартом розчісуємо волосся. Потім перекидаємо всю шевелюру на один бік і ділимо на дві рівні частини і кожну з них ще на три. Першу прядку кладемо на другу і підводимо під третю, повторюємо дію з іншою трійцею. Потім дві середні пасма міняємо місцями. Повторюємо цикл. І так до кінчиків волосся. Кріпимо свою прекрасну косу гумкою.

Коса зі стрічкою з хвоста

Коса зі стрічкою з хвостаЗав’язуємо тугий хвіст на маківці. Під гумкою простягаємо стрічку. Волосся ділимо на дві частини та посередині витягаємо стрічку. Таким чином, отримуємо чотири пасма (волосся, стрічка, стрічка, волосся). Розсуваємо стрічки в сторони і під ними скручуємо між собою два крайні пасма волосся, за тим опускаємо стрічки і їх скручуємо теж, ніби кріпимо волосся. І повторюємо так до кінця волосся (скручуючи волосся, стрічки, волосся, стрічки…). Косу кріпимо гумкою чи стрічкою.

Коса навскоси

Коса навскіс Приблизно над вухом відокремлюємо частину волосся і ділимо на три пасма. Переплітаємо їх так, як плетемо звичайну косу. До них поступово додаємо пасмо з боків і вплітаємо в косу.

Важливий момент: бічні пасма завжди кладемо над середнім пасмом (центральним). Продовжуємо плести косу по діагоналі до закінчення волосся.

Ажурна коса з двома стрічками

Ажурна коса з двома стрічкамиМіцнімо стрічку на пасмо волосся. Ділимо волосся на дві частини і стрічку кладемо між ними. Потім ліве пасмо кладемо над стрічкою, а праве – на ліве. Другу стрічку кладемо над прядками і фіксуємо їх перехрестя. Таким чином, плетемо до кінчиків волосся. Кріпимо косу гумкою або стрічкою.

Шахматка з двома широкими стрічками

Шахматка з двома широкими стрічкамиНа потилиці відокремлюємо частину волосся і заколюємо її невидимкою. Під цим волоссям кріпимо стрічку (краще брати широку, але не забувайте орієнтуватися за товщиною свого волосся) склавши її вдвічі. Ділимо заколоту частину волосся на три рівні частини і додаємо до нього стрічку (дві пасма). Повинно вийти п’ять пасм разом зі стрічкою.

Черговість така: волосся, стрічка, стрічка, волосся, волосся.

Починаємо плести так: крайнє пасмо (ліве) заводимо під першу стрічку, закидаємо на іншу, потім заводимо під наступною прядкою і закидаємо на останню. Виконуємо таку саму дію з протилежного боку, дотримуючись шахового порядку. Доплітаємо до кінця і трохи витягуємо крайні пасма для об’єму. От і все.

Незвичайна ажурна коса з одного пасма та стрічки

ажурна коса з одного пасма та стрічкиУ верхній частині голови виділяємо частину волосся і під нею кріпимо стрічку. Відокремлюємо пасмо, яке обмотуємо стрічкою знизу нагору. До обмотаного пасма додаємо ще волосся, формуючи нове пасмо, і знову обмотуємо її стрічкою. Відтягуємо петлю і підтягуємо до неї ланку, яка вийшла ближче. Продовжуємо дію до кінця волосся. Кріпимо гумкою.

Голлівудські хвилі

Голлівудські хвилі
Для цієї зачіски дуже важлива чистота та свіжість волосся. Оскільки якщо волосся буде не свіжим, то не триматиме укладання.

І так, робимо проділ (можна зробити як центральний, так бічний). Розділяємо волосся на пасма. Тут можна навіть різної товщини, це навпаки надасть зачісці пишноти. Завиваємо прядку на плойку і тримаємо на високій температурі кілька секунд. Потім спускаємо прядку з плойки і акуратно скручуємо локон, фіксуючи затискачем. Так робимо з усім волоссям і даємо їм охолонути. Знімаємо затискачі та розчісуємо великим гребінцем. Для чіткості контуру знову фіксуємо волосся затискачами, але цього разу по всій довжині волосся. Фіксуємо лаком.

Коса-водоспад

Коса-водоспадОтделяем невелику прядку від чола і ділимо їх у три рівні частини. Робимо палітурку, як при простій косі. Крайню прядку від лоба відпускаємо, що тримаємо. До них беремо нове пасмо зверху. Повторюємо дії. Так плетемо до кінця і фіксуємо маленькою гумкою.

З’єднання стрічкою кіс шнурівка

З'єднання стрічкою кіс шнурівкаНа початку робимо рівний проділ і заплітаємо два колоски навиворіт. При цьому потрібно трохи витягати пасма від проділу, для того, щоб було зручніше просувати стрічку. Потім беремо стрічку (досить довгу) і за допомогою петельки простягаємо стрічку (якщо немає петельки, можна на кінчики для зручності зачепити шпильки, вони допоможуть полегшити роботу). І починаємо шнурувати наші коси, як взуття. Шнурок – наша стрічка, дірочки – витягнуті пасма волосся. Продовжуємо процес до кінця голови і зав’язуємо стрічку, що залишилася, бантиком.

Африканські кіски

Африканські кіски зі стрічкамиРетельно розчісуємо волосся і ділимо всю голову, ніби на невеликі клітини. Кріпимо затискачами, шпильками. Беремо волосся з одного квадратика, ділимо на три пасма і плетемо звичайну кіску, але дуже туго (чим тугіше зв’язувати волосся, тим довше афрокоси протриматися). За бажання можна вплітати синтетичне волосся, стрічки, нитки тощо.

Коси з стрічками для маленьких

Ніжне серце на День Валентина

Дуже просте у своєму виконанні і в той же час дуже ніжне серце для дівчаток. Для нього потрібно виділити невеликі пасма від скронь і зав’язати їх між собою маленькою гумкою. Трохи нижче виділяємо ще по одному пасму і кожну з них прокручуємо біля зав’язаного хвостика так, щоб вийшли половинки серця. Прокручені пасма теж об’єднуємо. Серце готове. Можна ще легенько накрутити розпущене волосся на плойку.


Ніжне серце на День Валентина: крок 1Ніжне серце на День Валентина: крок 2

Корона для принцеси

Корона для принцесиЗав’язуємо мальвінку. Ділимо зав’язане волосся на п’ять пасмів, і плетемо з них косу до кінчиків. Закручуємо косу на маківці у формі корони, фіксуємо гумками, шпильками, невидимками … Можна прикрасити стрічкою, зав’язавши її біля основи корони. Так само можна прикрашати шпильками, намистинами, стразами, шпильками і т.д.

Канзаші на стрічці

Як відомо канзаші (або кандзасі) – це традиційна японська прикраса для жінок. Але воно стало популярним у всьому світі, і особливо мило виглядає на маленьких дівчаток. Канзаші – це прикраса зі стрічок у вигляді квіток, листочків тощо. застосовується як аксесуар у волоссі, на одязі, сумках. Як можна прикріпити таку прикрасу на волосся? Все дуже просто. Є безліч варіантів, але основний з них – канзаші на стрічці, вплетені в косу. Виглядає дуже красиво, мило, свіжо та святково.


Канзаші на стрічці: крок 1Канзаші на стрічці: крок 2

Різдвяна омела

Різдвяна омела Різдвяна омела, або гілка поцілунків – один із головних символів Різдва в Англії. Кажуть, що саме вона може принести особливу удачу та щастя на цілий рік. Тому Різдво – це гарна нагода зробити зачіску з використанням омели.

І ось кілька варіантів: можна заплести косу, або грецьку зачіску, а потім як аксесуар прикріпити до неї омелу; або з цієї чудової рослини можна сплести вінок, який буде чарівною прикрасою до святкового образу.