Зачіска з афрокосами – чудовий варіант для морських подорожей та пляжного відпочинку. За статистикою, переважна кількість дівчат, які мріють про американські та африканські кіски, наважується на сміливий експеримент саме в сезон відпусток. Повертаючись до звичного способу життя, більше 60% жінок готові повторити вдалий досвід і знову обзавестися незвичайними косами.
Дуже популярні африканські кіски у дівчаток, для них це яскравий образ та море позитивних емоцій.
Що таке афрокоси
Це дрібні кіски, заплетені з натурального волосся або з додаванням канекалону.
Якщо все волосся прибрано в коси, то образ виходить яскравим і незвичайним.
Власниці тонких афрокосів зізі косички, сенегалок або товстих твістів завжди в центрі уваги.
Для тих, хто мріє про довгі кучері з ефектом омбре, градієнтним фарбуванням або незвичайними забарвленнями, африканські кіски – єдиний спосіб здійснити мрію без дорогого нарощування волосся і перетворитися на красуню і на фото, і в житті.
Історія виникнення афрокос
Дрібні туго сплетені кіски відомі з часів Стародавнього Єгипту. У ті далекі часи єгипетську знати голили наголо і виготовляли для них перуки з косами та прикрасами. З такою зачіскою ходили і чоловіки, і жінки, і навіть діти. Головною вимогою для плетіння кіс був соціальний статус, рабам кіски не заплітали.
Коси були популярними у всьому світі. У індіанців, корінного населення Америки, їх заплітали по 1-5 штук, позначаючи рід та плем’я. У Монгольській імперії чоловіки використовували їх як символи військової доблесті або для демонстрації приналежності до шаманів.
Сучасні афрокосички найбільше нагадують зачіски африканських племен. У XV столітті у цих народностей кількість і форма кісок виконували роль маркерів соціального стану та віку. Наприклад, в Намібії дівчата, що дорослішають, ховали обличчя під дредами, а як тільки ставали готовими до заміжжя, обличчя звільняли і зав’язували дреди на спині.
В епоху рабства жінкам-рабиням дозволялося плести коси на кшталт сучасних брейдів. Раби називали таку зачіску “корнроузом”, тому що кіски нагадували ряди кукурудзи в полі. Ще її їх називали рядами очерету. Брейди з візерунками вважалися символом свободи та асоціювалися з дорогами.
Читайте також
Афрокоси: плюси та мінуси
Основними перевагами африканських кісок вважають:
- незвичайний зовнішній вигляд;
- можливість змінити колір волосся без хімічного впливу фарб (можна заплести не тільки рожеві, жовті, червоні, зелені, блакитні та сині афрокоси; онлайн-магазини пропонують більше 50 відтінків, і навіть якщо ви наважитеся на звичайні сіренькі кіски, то необхідно уточнити вибір, тому що коси за кольором бувають світло-сірими, сріблястими, просто сірими, з металевим сірим блиском, темно-сірими та чорно-сірими);
- нарощування довжини без дорогих процедур;
- вони не потребують частого миття голови;
- не треба укладати, палити волосся феном та плойками, витрачати час перед дзеркалом, щоб добре виглядати;
- взимку можна ходити без шапки.
Важливо! Для тих, хто мріє змінити колір волосся, але не наважується на кардинальне перефарбовування, канекалон для афрокосичок допоможе підібрати колір. Кожна брюнетка може відчути себе білявкою, а світловолоса дівчина перетворитися на темноволосу.
Мінус африканських кіс:
- плетіння займає від 3 до 8 годин;
- потрібний час, щоб звикнути до довжини та обсягу;
- у спекотні дні потіє голова;
- перед тим, як лягати спати, треба збирати волосся в хвіст або пов’язувати косинку;
- у новачків виникають труднощі при миття волосся;
- рекомендується одягати головний убір під час тривалого перебування на сонці;
- з такою зачіскою складно носити водолазки, оскільки у вузький комір не пролазить голова.
З більшістю недоліків легко змиритися.
Протипоказання до плетіння
Не рекомендується плести коси:
- на ослабленому волоссі з пошкодженою структурою;
- при проблемах зі шкірою голови (пересушеність шкірних покривів, наявність лупи та алергічних висипань);
- частими головними болями та нападами мігрені;
- при збоях імунної системи, проблемах зі сном;
- у періоди перевтоми та підвищеного емоційного навантаження.
Деякі жінки скаржаться на свербіж та печіння. У разі шкіру голови рекомендується обробити настоєм ромашки. Якщо не допомагає, коси доведеться знімати.
Кому підходять
Зачіски з кісками афро виглядають занадто ефектно, тому привертають до обличчя підвищену увагу. З такою зачіскою не можна замаскувати проблемні місця.
Тому афрокоси не рекомендується заплітати при:
- алергічні висипання на шкірі;
- акне;
- родинки та пігментні плями.
Африканські кіски ідеальні для володарок яскравої зовнішності, овальної форми обличчя, пропорційних рис, красивої форми брів та виразних очей.
Вони недоречно виглядатимуть на круглолицьих красунях слов’янської зовнішності.
Важливо! Тим, хто зважився заплести коси, рекомендується не економити на декоративній косметиці, стежити за рівним тоном шкіри та коригувати лінію брів.
Відмінності афрокосичок та дредів
Обидва плетіння відносяться до афрозачісок і відрізняються за:
- зовнішньому вигляду (дреди – це джгути, а афрокоси мають чітко виражені ланки);
- способу плетіння (у кісці використовують 2-4 локони, а дред створюють за допомогою начісів);
- варіантам оформлення кінчика (кіски можна залишити напіврозпущеними, а дред триває до кінця);
- африканські кіски розплітають, а дреди зрізають.
Всі види косичок
У африканських плетен безліч варіантів. Вони відрізняються за товщиною, зовнішнім виглядом і кількістю пасм. Зачіски створюють на каркасній та безкаркасній основах.
Класичні
Звичайні мініатюрні трипрядні коси. Їх можна плести з власного волосся, але для об’єму додають штучні пасма.
Тайські кіски
У порівнянні з синтетичними зачісками вони виглядають досить скромно. Плетуться виключно з натурального волосся, внизу скріплюються намистинами. Спосіб плетіння ідентичний класичним африканським косам. Майстри-брейдисти люблять поєднувати тайські коси з брейдами.
Брейди
Тонкі кіски, які плетуться з підхватами і щільно прилягають до голови. Принцип плетіння брейдів такий самий, як у французької кіски.
Важливо! Класика – це чорні тонкі прямі афрокоси без чубчика та без гофре; а руді, фіолетові, чорно-білі та різнокольорові з ефектом омбре – це новомодні тенденції 2020 років.
Штучні пасма з канекалону: особливості вибору
Синтетичні пасма фабричного виробництва називають твістами. Їх продають у пачках по 20-30 штук вагою 100 грамів. Використовують для плетив на каркасній та безкаркасних основах.
Готові жіночі афрокоси бувають прямими, з хвилею та з кучерями.
Афрокос має широку палітру кольорів, починаючи з натуральних кольорів (блонд, шатен, чорний, попелястий) і закінчуючи яскравими забарвленнями.
Для створення зачіски потрібно від 3 до 8 пачок готових твістів.
Конкретна кількість упаковок залежить від:
- кількості штук в упаковці;
- товщини твістів (наприклад, на тому самому каркасі можна розмістити або 120 тонких кісок, або 70 середніх, або 50 товстих);
- бажаного обсягу зачіски (деякі хочуть пишніше);
- техніки створення (у безкаркасному плетиві кількість твістів обмежується кількістю точок вплетення; а в каркасі ширину кроку прикріплення кіс можна варіювати).
Читайте також
- Покрокові схеми плетіння кісок зізі та варіанти зачісок читати далі
- Коси зі стрічками: як вибрати матеріал і схеми плетіння
Щоб зачіска вийшла довговічною і не завдавала клопоту, необхідно:
- використовувати канекалон відомих російських та зарубіжних брендів;
- не економити на придбанні матеріалів;
- вибирати колірну гаму відповідних відтінків;
- надавати перевагу натуральним кольорам.
Кіски з дешевих матеріалів колються, сверблять, а отруйні відтінки з часом почнуть набридати. Ось чому важливо не економити і не прагнути епатажу.
Перед тим, як купити матеріал для афрокос, вивчіть його навпомацки, перевірте якість, почитайте відгуки в інтернеті.
Основні види твістів:
Сенегальські коси
Джгутики з двох пасм. Їх плетуть шляхом перехрещення прядок. Зовні сенегальські коси схожі на тонкі мотузочки або джгутики.
Зізі косички
Тонкі синтетичні трипрядні коси з канекалону. Їх надягають на брейди або приплітають до натурального волосся.
Мамбо твіст
Повітряні об’ємні штучні коси. Вони ідеально підходять для кардинального збільшення обсягу.
Важливо! Чим яскравіше коси, тим вільнішим має бути стиль в одязі (спортивний кежуал, оригінальний гранж). Чим природніший колір зачіски, тим гармонійніше поєднується з афрокосами стильний піджак або класична сукня.
Понітейл
Тонкі фабричні кіски, доплетені до середини довжини з вільно звисаючими кінцями, нагадують хвостик (англійською звучить тейл) маленького поні. Добре виглядають при створенні зачісок з хвилеподібною структурою пасм.
Різновиди дредів
Після валяння дредів з рідного волосся його просто зрізають, тому що ні розпустити, ні розплести його вже неможливо. Сьогодні популярні нові технології та синтетичні заготівлі, які продаються як афрокоси на гумці, бувають короткими чоловічими та довгими універсальними.
Де дреди
Безпечні дреди, зваляні із синтетики та схожі на тонкі канатики. Вони вплітаються в натуральні пасма, збільшують довжину та обсяг власного волосся.
Гофродреди
Візуально нагадують розплетені сенегальські коси. Ідеально підходять для тих, хто мріє про об’ємну зачіску і локони з невеликою хвилею.
Расти
Зовні ці об’ємні джгути нагадують дреди, але плетуться зовсім за іншим принципом. Для створення ростів відокремлюють локони та обплітають їх прядками канекалону. Цей метод вважається щадним і підходить навіть для ослабленого волосся. “Расти” можуть стати доповненням до “сенегал” або можуть розбавити дрібні коси класичного плетіння.
Афрокоси без канекалону: що ще вплітають в африканські кіски
Якщо ви відчуваєте антипатію до канекалону або його немає під рукою, то додайте в плетіння:
- звичайну пряжу для в’язання (ідеально для афрокос підійдуть акрилові нитки, вони легкі та яскраві; не можна використовувати нитки з вовни, оскільки вони важкі та вбирають запахи);
- кольорові нитки (100% бавовна (наприклад, ірис) або спеціальні нитки для вишивання).
Чоловічі африканські кіски
Серед чоловіків твісти не користуються популярністю.
Зазвичай чоловіки вибирають що-небудь з таких варіантів:
- 10-15 товстих кісок з власного волосся;
- багато маленьких кісок по всій голові або тільки на потиличній частині;
- 5-10 брейдів або 2-3 французькі коси;
- вплетення кольорових ниток канекалону;
- афрокоси на потилиці з поголеними скронями (андеркат).
Важливо! Афрокоси у чоловіків, як правило, плетуть зі свого волосся або додають канекалон натуральних відтінків, а для хлопчиків і хлопців підбирають сині або зелені синтетичні нитки.
Дитячі зачіски з афрокосами
Безліч яскравих варіантів, флуоресцентних забарвлень і немислимих поєднань здатні перетворити дитину на ельфа, русалочку або фею. Афрокоси для дітей – чудовий спосіб стати найкрасивішою на ранку в дитячому садку.
Щоб не змушувати дитину довго просиджувати перед дзеркалом, рекомендується робити каркасні брейди та змінювати твіст залежно від настрою.
Тривале носіння кіс дітям протипоказане. Тому через 1-2 тижні акуратно зніміть твіст і розплетіть дитину. Можливо, через 3-5 місяців ваша дочка знову захоче заплести коси афро.
Види плетен
Існує два способи плетив: з каркасом і без. Обидва варіанти афрокос можна плести з додаванням канекалона або тільки з власних пасм, якщо можна досягти товщини, як у штучних кісок.
Точковий
Голову ділять на зони. Кожну зону – на лави. Ряди у шаховому порядку поділяють на квадрати розміром 1х1см.
При створенні афрокоси точково в основу плетіння додають канекалонове пасмо або фабричний твіст, складений удвічі. Вплітає натуральне волосся в косу. Коли своє волосся закінчується, роблять вузлик, фіксують, якщо потрібно, клеєм. Кінці кіски спаюють окропом, праскою або запаюються плойкою. Гарно оформляють хвостик.
Каркас (брейди)
Зону зростання волосся ділять на поздовжні області, на яких плетуть французькі коси з підхватами. Каркасні брейди повинні щільно прилягати до голови, інакше не вийде надійне кріплення твістів. Якщо волосся занадто тонке, то брейди рекомендується додавати канекалонові нитки.
За допомогою гачка в каркас вставляють фабричні афрокоси без вплетення. Вузол затягують. Кількість твістів-афрокосів залежить від побажань клієнта.
Важливо! Якщо хочете здивувати друзів і не боїтеся експериментів, поєднуйте в одній зачісці афрокоси джгутики, зізі та дреди різних кольорів та різних фактур.
Види каркасів
Каркасні брейди бувають:
- прямими (з напрямком з чола (від скроні) до темряви);
- з перехрестем (два розташовані поруч брейди доплітаються до місця перехльостування, перехрещуються, а потім плетіння продовжується).
Перед початком роботи перукар вивчає зону росту волосся, визначає їх напрямок і приймає рішення, де вигідніше зробити перекриття брейдів.
- на скронях;
- на маківці;
- на фронтальній зоні, щоб приховати порожнечі при поділі шевелюри проділом.
Чи можна заплести афроамериканські коси самій собі
Багато дівчат, вирішивши заощадити на послугах майстра, задаються цим питанням.
Але, подивившись відео в яндексі, розуміють, що:
- складно плести афрокоси без навчання;
- практично неможливо в домашніх умовах плести африканські кіски на потилиці самої себе, тому що навпомацки цього зробити не можна.
Термін носіння африканських кісок залежить від майстерності, посидючості та точності рухів брейдиста, який має вміти зосереджуватися.
Тому не рекомендується пробувати повністю заплітатися самої. Треба покликати хоча б подружку, щоб вона контролювала процес плетіння на потилиці.
Точкове плетіння довіряють виключно майстрам.
Для брейдів необхідно вибирати лише кваліфікованого брейдиста. А отримавши надійний каркас, можна, повернувшись додому, самостійно вставити твісти. Будь-яка дівчина впорається з цим, озброївшись спеціальним гачком і додатковим дзеркалом для збільшення зони огляду.
Як плести афрокоси в домашніх умовах
Для цього потрібно:
- масажна щітка;
- гребінець з тонким кінцем для відділення пасм;
- перукарські затискачі;
- силіконові резиночки або праска для запаювання кінчиків;
- пульверизатор;
- канекалонові пасма та/або готові твісти;
- гачок для кріплення твістів у брейди.
Важливо! Наймоднішими сьогодні вважаються афрокоси з ефектом омбре на довге волосся. Якщо хочеться досягти природності, то до пачки з градієнтним забарвленням можна додати однотонні пасма.
Необхідно заздалегідь визначити важливі моменти:
- Вигляд плетіння (з каркасом або без);
- Які локони беруть участь у плетінні (тільки натуральне волосся, готове твіст, канекалонові пасма або якийсь особливий варіант);
- Як оформляти кінчики (запаювати, скріплювати резинками або додатковими аксесуарами).
Особливості розмітки
Ця процедура залежить від методу плетіння.
Для створення каркаса зону росту волосся розділяють вертикальною розміткою. Для точкового способу роблять горизонтальні проділи.
Читайте також
- Як заплести кіски на волосся різної довжини
- Коса риб’ячий хвіст: плюси та мінуси, як заплести докладніше
Особливості формування кінчиків
Майстри-брейдисти зазвичай використовують:
- силіконові резиночки для фіксації натурального волосся;
- занурення в окріп для запаювання кінчиків синтетичних кісок;
- звичайна праска або плойка для запаювання штучних прядок.
Порядок дій: схема точкового плетіння
- Поділити волосся на зони, зробити проділи, прибрати зайві пасма і починати плетіння з потилиці.
- Виділити на потилиці перший ряд, розділити його на квадрати.
- Сформувати перший хвостик, завести в нього петлею канекалон або готовий твіст, складений навпіл.
- Якщо в плетінні беруть участь фабричні твісти, то доблесті натуральні волоски разом з твістом до кінця, зробити вузол (або закріпити клеєм або гумкою).
- Якщо афрокоси плетуться з канекалонових ниток, то доплести до закінчення натурального волосся, далі продовжувати плетіння нитками і, закінчивши, запаяти кінець плойкою.
- Формувати ланки згідно з обраною технікою (сенегали плетуться з двох пасм, звичайні афрокоси – з трьох).
Важливо! Чим міцніші брейди, тим природніше виглядатимуть коси.
Порядок дій: плетіння через брейди
- Поділити зону росту волосся вертикальними проділами.
- Плести брейди з підхватами, додаючи за бажанням канекалонові пасма.
- Брейди робити на кшталт французької коси або колоска.
- Після завершення каркасної коси сформувати кінчик, скріпивши його силіконовою гумкою.
- Озброївшись спеціальним гачком, вставити твісти в готовий каркас.
- Закінчивши, акуратно розподілити твіст, зрівняти їх довжину і, якщо треба, підстригти і запаяти кінчики.
Особливості кріплення фабричних твістів
Готові коси з канекалона за допомогою гачка протягуються в отвори між підхватами брейду.
Для кріплення необхідно:
- Протягнути за петельку готову кіску в отвір.
- Сформувати вузол, просунувши косу в петлю, що утворилася.
- Затягнути вузол, перевірити надійність кріплення.
- Перейти до наступної коси та повторити процедуру.
Особливості плетіння африканських кісок залежно від довжини натурального волосся
На короткому волоссі
Щоб зачіска вийшла надійною, необхідно мати власну довжину не менше ніж 4 см.
Для коротковолосих підходять точковий метод плетіння та брейди. Спосіб плетіння залежить від кваліфікації майстра та побажань клієнта. Афрокоси на дуже коротке волосся зазвичай кріплять точковим методом.
На волоссі середньої довжини
Ця довжина вважається найзручнішою. На ній однаково добре тримаються і брейди, і коси, вплетені точковим способом. Кожна дівчина мріє про створення власного іміджу та має знайти майстра, який втілить мрію у реальність.
Важливо! Власницям каре довжиною по плечі можна вибирати будь-які афрокоси і звертатися з картинками або фотографіями до брейдиста. При такій довжині волосся можна створювати будь-які афропричіски.
На довгих пасмах
Точкове плетіння на довгому волоссі – трудомістке заняття, на яке вимагатиме від 4 до 8 годин. Тому не кожен брейдист погодиться взятися за це завдання. Довговолосим дівчатам швидше за все порадять зробити каркас, а потім у нього вставити твісти.
Не варто нехтувати порадами професіоналів. Переваги цього методу стануть очевидними під час розплетення. Складно виплутувати довге натуральне волосся із синтетичних волокон, живе волосся буде ламатися і травмуватися. Тому розумніше зробити брейди.
Афрокоси для дівчинки, чи можна з ними ходити до школи
Кожна мама, подивившись відео в інтернеті, зможе освоїти техніку плетіння з ниток або прядок канекалона і заплести. афрокоси маленька дочка будинку. Через тиждень кіски можна розплести, тому якість плетіння не має важливого значення.
Дівчаткам-школяркам рекомендується все-таки відвідати перукарський салон. До майстрів-стилістів необхідно звертатися, якщо дівчинка планує носити кіски не менше місяця.
До школи можна ходити з будь-якою зачіскою, але в деяких навчальних закладах існує дрес-код, якого доведеться дотримуватись. Тому обговоріть питання створення зачіски з класним керівником, а під час плетіння відмовтеся від яскравих забарвлень твістів.
Як довго тримаються і скільки можна носити
У середньому ця зачіска розрахована на 2-4 місяці.
Тривалість носіння залежить від:
- майстерності брейдиста;
- якості канекалонових твістів;
- наявності чи відсутності відчуттів комфорту при носінні кіс;
- дотримання правил догляду за афрокосами;
- грамотної процедури миття;
- відсутності механічних пошкоджень.
Важливо! Якщо заплітатися у професіоналів і знати, як правильно доглядати афрокоси, то зачіски з ними не шкідливіші за звичайні тугі кіски.
Вартість плетіння афрокосичок
У середньому за них доведеться сплатити від 40$ до 80$.
Конкретна вартість залежить від:
- вибір способу плетіння;
- кількості та вартості твістів;
- довжини натурального волосся.
Як доглядати за афрокосичками
Власницям африканських зачісок необхідно дбайливо ставитись до косів.
На час сну їх рекомендується збирати в хвіст чи косу або ховати під косинку.
Голову з косами миють не рідше 1 разу на 7-10 днів.
- Вибирають шампунь з натуральним складом для нормального волосся та без кондиціонера.
- Збивають піну, акуратно розподіляють її новою губкою для миття посуду по шкірі голови між косами.
- Добре промивають потиличну зону, спостерігають за результатом за допомогою додаткового дзеркала.
- Промивають кожну косу.
- Акуратно змивають шампунь теплою водою, регулюючи напір струменя, уникаючи механічних пошкоджень.
- Ретельно прополіскують коси.
- Промокують коси рушником.
- Сушать природним шляхом або, у крайньому випадку, холодним струменем фена.
Не можна забувати, що мокрі коси за вагою важчими, тому після миття з’являється додатковий натяг волосся в цибулинах. У перші години після миття необхідно бути обережними.
Поки кіски не просохнуть, їх не можна збирати у високий хвіст і тим більше лягати спати з мокрим волоссям. У вологому теплому середовищі поширюються бактерії, не можна їм створювати сприятливі умови.
Чи псують волосся африканські кіски
Грамотно заплетені коси із використанням якісного канекалону практично безпечні.
Але якщо зачіска з афрокосами зроблена кустарним способом з дешевого матеріалу і не дотримуються правил догляду за ними, то можливі негативні наслідки:
- ослаблення і навіть випадання волосся;
- травми волосяних цибулинок;
- ламкість, крихкість та погіршення структури.
Важливо! Не перевантажуйте довгі синтетичні пасма аксесуарами! Важкі металеві шпильки збільшують вагу і створюють додаткове навантаження на волосяні цибулини.
Як розплести афрокосички
Фахівці радять перед розплетенням промити волосся з бальзамом, повністю висушити та приступати до розплетення, покликавши на допомогу подружку.
Для мінімізації негативних наслідків скористайтесь інструкцією:
- Зніміть готові твісти, зріжте запаяні кінчики або силіконові гумки.
- При точковому плетінні можна обрізати штучні коси на два сантиметри нижче за початок натурального волосся.
- Починайте звільняти натуральні пасма пальцями, кінчиком ножиць, розривачем для тканини, вістрям в’язальної спиці або будь-яким іншим гострим предметом.
- Розплутавши одне пасмо, беріться за наступне.
- Довірте розплетення кіс на потилиці помічниці, щоб, діючи наосліп, не пошкодити структуру натурального волосся.
- Не розчісуйте пасма, доки голова не буде повністю звільнена від плетіння, щоб випадково не зачепити гребінця.
- Після розплетення помийте голову шампунем, зробіть живильну маску, обробіть кінчики маслами та зволожуючими засобами, щоб повернути їм початковий блиск та природну форму.
Відгуки
86% користувачів інтернету задоволені результатом до та після, радять плести афрокоси на час відпусток та не боятися експериментувати з 2 та більше квітами.
Автори відгуків повідомляють, що жіночі афрокоси на коротке волосся – це чудовий спосіб миттєвого перетворення. Дівчину з такою зачіскою вважають творчою особистістю, позитивною та креативною.
Багато власниць африканських кісок раді, що з ними дівчина завжди при параді і виглядає надзвичайно.
Найсерйознішим недоліком зачіски дівчата вважають свербіж, постійне бажання почухати голову та довгу процедуру розплетення.
Поради
Дослідні користувачі радять:
- не боятися експериментів;
- пробувати різноманітні кольори;
- заплітатися у професіоналів;
- не використовувати точкове плетіння на довгому волоссі;
- не економити на матеріалі.
Важливо! Зібравши тонкі кіски, підібрані в колір натурального волосся, низький хвіст або гульку, можна сміливо вирушати в офіс.
Стилісти радять:
- надавати перевагу натуральним забарвленням;
- щоб створити ефект мелірування, розбавляти темні пасма світлими;
- використовувати модний омбре.
Висновок
Афрокосички – чудовий засіб, щоб продовжити щасливі спогади про літо і про безтурботні дні, проведені біля моря. Кілька років тому всі модниці розгулювали пляжами Єйська та Ялти з довгим волоссям та кольоровими африканськими кісками, а сьогодні афрокоси можна заплести взимку у будь-якому місті: і в Зеленограді, і в Рязані, і в Лисках Воронезької області, і навіть у заполярному Мурманську.