Упорядкувати руки в домашніх умовах дуже просто. Головне – мати пилочки, ножиці та пару зайвих годин. А якщо часу немає, відкладіть пилочку убік. Придбайте прилад для початківців та переходьте на апаратний манікюр.
Освоєння техніки апаратного манікюру – чудова можливість завжди мати доглянуті нігтики та трохи заробити, зробивши манікюр подружкам. Подивіться в інтернеті відео для чайників з детальною демонстрацією покрокових схем, сходіть на курси, відпрацюйте прийоми та починайте роботу.
Що таке апаратний манікюр
Апаратний манікюр – це сучасна та швидка технологія зняття штучних покриттів, видалення кутикули, формування красивої форми нігтьової пластини та полірування навколонігтьового простору.
Апаратна техніка відрізняється простотою, універсальністю, має більше «плюсів», ніж «мінусів». Вивчивши теорію та відпрацювавши на собі основні навички манікюру, ви зможете самостійно доглядати свої руки.
У нейл-індустрії використовуються високопродуктивні машинки, які в невмілих руках перетворюються на небезпечні для здоров’я предмети. Якщо збираєтеся освоювати цю техніку з нуля, навчитеся спочатку робити обрізний манікюр і потім переходьте до апарату.
Багато авторів відео-уроків радять обирати комбіновані техніки. Спробуйте і те, й інше. Тільки на власному досвіді можна зрозуміти чим краще обрізати кутикулу, як прибрати птеригій. У будь-якому випадку, володіння апаратом прискорить процедуру обробки кутикули та скоротить час механічних маніпуляцій. А любителям надстійких покриттів без фрези взагалі не обійтись.
Читайте також: Робити манікюр без покриття чи ні?
Відмінності апаратного та класичного манікюру
Вони розрізняються за технікою, за тривалістю сеансу, за стійкістю результату. Давайте розглянемо ці відмінності докладно:
- Під час класичного манікюру обріза всі операції виконуються вручну. Під час апаратного – фрезами.
- Перед звичайними процедурами розпарюють шкіру. Машинка, навпаки, працює лише з сухої шкіри.
- Під час ручної обробки кутикули є ризик поранити шкіру. При апаратному манікюрі такого ризику немає.
- Апаратний манікюр зазвичай робиться швидше. Для занадто зайнятих жінок це найкращий варіант.
- Метоти різняться за стійкістю результату. Після опрацювання фрезою кутикула повільніше зростає. Чим частіше зістригати кутикулу вручну, тим швидше та об’ємніше вона відростає.
- Апаратний манікюр не підходить людям із витонченою чутливою шкірою та пересушеною кутикулою. У цих випадках доведеться попрацювати пилкою.
- Звичайні процедури коштують, як правило, дешевше за апаратні.
- Зріз від фрези виглядає акуратніше ручного.
Вибір конкретного способу залежить від особистих уподобань майстра, а також від якості кутикули та стану шкіри клієнта.
Читайте також: Всі популярні види манікюру в одній статті
Перед процедурою майстер оглядає руки, а потім підбирає найкращий вигляд манікюру. Якщо у клієнта занадто складні пальчики, то доведеться робити на нігтях комбінований манікюр: попрацювати фрезою, підпиляти пилкою, а об’ємну шкірку просто зістригти.
Види апаратного манікюру
За допомогою апарата можна робити:
- звичайний манікюр з нанесенням лікувального покриття, під час якого видаляють кутикулу, полірують нігті, проробляють навколонігтьовий простір, фрезерують мозолі, а нігтьову пластину покривають лаками з відновлювальними та зміцнюючими функціями;
- комбінований манікюр з одночасним використанням ручних інструментів та електричних насадок: наприклад, для підняття та полірування кутикули використовують фрези, для обрізки – ножиці;
- корекцію декоративних покриттів зі зняттям старого шару та нанесенням нового.
Спочатку апарати використовували для обробки проблемних нігтів, але згодом сфера апаратного манікюру розширилася. Як показує практика, фрезер незамінний при знятті гель-лаку, акрилу, а також їх корекції.
Плюси
Апаратний манікюр – безпечний та сучасний метод. Застосування спеціального апарату скорочує тривалість сеансу, гарантує чудовий результат.
Переваги методу:
- швидкість при обробці бічних валиків та кутикули;
- не потрібне попереднє розпарювання;
- мінімальний ризик розшаровування нігтьової пластини під час полірування;
- це єдиний спосіб швидко зняти довжину нарощених нігтів і зробити корекцію;
- універсальний метод для вирішення різнопланових завдань, починаючи з боротьби з мозолями і закінчуючи дбайливим поліруванням нігтьової пластини;
- обробка кутикули апаратом гарантує, судячи з відгуків, стійкий результат порівняно з класичним манікюром.
Апаратний метод рекомендований власникам сухої шкіри, нерівних нігтьових пластин та дуже зайнятим жінкам. Якщо мрієте швидко та якісно зробити ідеальний манікюр, шукайте досвідченого фахівця.
Мінус
Усі достоїнства апаратного методу зникають, якщо за справу береться новачок. При безграмотній роботі з приладом виникають такі ризики:
- ушкодження нігтьової пластини при неправильному напрямку кінчика фрези;
- викривлення поверхні пластини при надмірному тиску на лунку;
- травмування шкірних покривів при неправильному підборі фрез.
Незалежно від кваліфікації майстра, клієнти з підвищеним больовим порогом скаржаться на неприємні відчуття під час апаратного масажу. А якщо ваша шкіра витончена, не поспішайте записуватися на цю процедуру. Досвідчений косметолог оцінить стан ваших рук і, можливо, порекомендує звичайний класичний манікюр та механічну обробку кутикули.
Показання та протипоказання
Апаратний манікюр рекомендований власницям:
- грубих ділянок шкіри;
- нерівних і схильних до ламкості нігтів;
- швидко відростає кутикула;
- нарощених нігтів.
Якщо фахівець виявить на ваших нігтях грибкові вогнища, а на кінчиках пальців – травми, запальні процеси та велика кількість тріщин, то порадить тимчасово відкласти процедуру.
Апаратний масаж категорично протипоказаний за наявності:
- цукрового діабету;
- хронічних захворювань;
- психологічних проблем;
- занадто близького розташування капілярів;
- витонченої шкіри.
Про існування деяких проблем майстер може не здогадуватися. Але якщо ви знаєте про наявність протипоказань, не ризикуйте, зробіть класичний манікюр.
Основні інструменти для апаратного манікюру
Крім грамотно обладнаного робочого місця зі спеціальним освітленням, витяжкою та ультрафіолетовою лампою для сушіння декоративного покриття потрібен сам апарат, набір фрез та підставка під них.
Фрези розрізняються за матеріалом виготовлення та формою. Вони маркуються насічками, колір яких залежить від рівня жорсткості. Вам знадобляться наступні види фрез:
- алмазні для шліфування загрубілої шкіри та корекції нігтьової пластини;
- силіконові для полірування.
На перших етапах використовуйте для нігтів керамічні фрези замість алмазних. Ними можна опрацьовувати огрубілі ділянки без остраху травмувати клієнта.
Перед початком сеансу підготуйте додаткові інструменти:
- ножиці для видалення кутикули;
- лопатки або апельсинові палички;
- пилки з різним ступенем абразивності;
- пластикову щітку для скидання опила.
Не забудьте про витратні матеріали: ватяні диски, рідини для зняття лаку, масло для пом’якшення кутикули. Подбайте заздалегідь про засоби гігієни: рукавички та маски для обличчя.
Якщо плануєте робити дизайн, підготуйте гель-лаки, пензлі, втирання та інші декоративні матеріали.
Читайте також: Поради: як правильно користуватися апаратом для манікюру
Як правильно користуватися фрезою
- правильно вибирати форму: не використовувати гострі насадки для розкриття кишень та пазух;
- дотримуватися безпечного розташування ріжучого краю: фреза повинна лежати на нігті;
- не тиснути на пластину: тиск повинен бути легким, основний упор робити на шкіру;
- періодично зчищати пил, бажано користуватися витяжкою;
- вчасно перемикати насадку на «реверс» та «форвард»;
- дотримуватися правильного напрямку руху фрези: пересувати насадку від центру пластини до краю, діяти дзеркально ліворуч і праворуч.
Рухи фрезою потрібно робити плавно, стібковим методом, без натиску. Робіть манікюр повільно, не поспішайте.
Стерилізація інструменту в салонах краси
Безпека та стерилізація – обов’язкові умови роботи майстра нігтьового сервісу.
Для дезінфекції інструменту потрібен спеціальний бокс, а також засоби індивідуального захисту, дезінфікуючі розчини, антисептики. Після дезінфекції інструмент складають у крафт-пакети або закриті контейнери.
Для стерилізації застосовують ультразвукові, термічні та ультрафіолетові бокси. Якість стерилізаторів має підтверджуватись сертифікатами та позитивним висновком санітарно-гігієнічної експертизи. Дані щодо стерилізації інструменту фіксуються у журналі.
Фахівці повинні працювати в рукавичках, масках чи респіраторах. Майстер манікюрного салону повинен мати медичну книжку та періодично проходити профогляди.
У приміщенні необхідно щодня робити вологе прибирання. Робоче місце після кожного відвідувача обробляють дезінфікуючими розчинами.
Чистота та стерильність салонів краси – обов’язкові вимоги, які висуває Міністерство охорони здоров’я. Для збереження ліцензії та стабільного потоку клієнтів необхідно їх дотримуватись.
Поради новачкам
Ось кілька порад від професіоналів. Ці прийоми допомагають самостійно навчитися робити манікюр із нуля:
- Вибираючи апарат, звертайте увагу на його потужність. Малопотужні машинки підходять тільки для рук, а дорожчі за ціною можна використовувати для педикюру.
- Перед початком роботи з твердими алмазними фрезами натренуйте руку на силіконові.
- Необхідно зрозуміти, як тримати, куди спрямовувати кінчик, з якою інтенсивністю тиснути. Для цього перегляньте уроки манікюру у форматі відео або фото; якщо самостійно розібратися не вдалося, запишіться на курси.
- Для надання манікюрних послуг необхідно вивчити теорію будови нігтьової пластини. Розгляньте на схемах, як росте ніготь. І зрозумієте, як безпечно підняти, обрізати та зняти кутикулу.
- Щоб без зусиль усунути кутикулу, треба її максимально підняти. Добре вичищайте птеригій, готуючи чисті пазухи для подальшої роботи.
- Починайте тренування на собі. Підберіть в Інтернеті докладні відео та повторюйте за майстром послідовність дій у режимі реального часу. Спочатку цей процес йде занадто повільно. Для простоти навчання опановуйте прийоми поетапно.
При подальшому накладенні яскравих декоративних покриттів рекомендується віддавати перевагу апаратному манікюру. Він допомагає якісно розкрити кутикулу і завести максимально глибоко лак.навколишніх, придбайте апарат для виконання процедур або звертайтеся до професіоналів.
Апаратний манікюр – ефективний метод догляду за густими пальцями, що заросли. Освоївши основи роботи з апаратом, ви набагато швидше повернете рукам здоровий доглянутий вигляд.