Чоловіча стрижка канадка – це красива та практична чоловіча стрижка, яка відмінно підійде для зміни образу.
Її можна відрізнити від інших чоловічих зачісок по коротко виголеній потилиці та скроням і довжиною пасма волосся на маківці. Зачіска канадка стала дуже популярною в останні роки, особливо після того, як у 2021 році її визнали найкращою зачіскою. Таку стрижку роблять багато знаменитостей, наприклад, співак Енріке Іглесіас та відомий футболіст Девід Бекхем.
Стрижка канадка: Історія виникнення
Ніхто не знає, хто першим придумав цю зачіску канадка. За однією з версій канадку робили моряки до та під час Другої світової війни у Великій Британії. Щоб довга шевелюра не заважала військовим одягати протигази та спорядження, волосся повністю вибривало, залишаючи лише 1-2 мм. Однак морякам теж хотілося виглядати красиво, тому керівництво дозволяло залишати 1-2 см на маківці. Звичайно, зачіска виглядала не дуже привабливо, але зате не заважала морякові працювати. При цьому людині було не обов’язково підстригатись налисо.
Інша версія: її почали використовувати канадські хокеїсти у другій половині ХХ століття. Зачіска мала символізувати згуртованість і єдність команди.
У СРСР вона потрапила під час Суперсерій з хокею у 70-х роках та була на піку моди. Підстрижені таким чином канадські спортсмени часто приїжджали до СРСР. Місцевим жителям сподобалася агресивна зачіска, тому перукарі швидко підхопили новий тренд.
Однак у Радянському Союзі внесли деякі зміни до стрижки. Зачіска канадка стала не такою короткою, деякі перукарі залишали на боках набагато більше волосся, ніж вимагала початкова версія стрижки. Зачіска стала символізувати успішний та брутальний спосіб життя, а не спорт.
Також є думка, що зачіска прийшла до хокеїстів від британських військових, які завезли її потім до Радянського Союзу.
Стрижка канадка: Особливості
Головна особливість канадки — виголені боки та довгі, по 3-4 см, пасма на лобі. Віскі та потилиця стрижуться плавно, створюючи гладкий градієнт від вуха до верхівки. Якщо ви хочете агресивнішого стилю, то перехід можна не робити. Тоді зачіска стане більш схожою на іншу стрижку – британку.
Також існує жіночий варіант зачіски канадка з чубчиком, у якої роблять густішу і довгу шевелюру на тім’яній області.
Стрижка канадка: Кому підходить
На відміну від деяких інших зачісок, канадку можна назвати універсальною стрижкою. Вона підходить під будь-який тип волосся. Однак перукар повинен враховувати особливості обличчя чоловіка, щоб досягти найстильнішого варіанту.
Наприклад, людям, у яких овальне та витягнуте обличчя, потрібно якнайсильніше впорядкувати пасма на маківці. Для круглого обличчя краще зробити боки якомога коротше. Також стильно виглядає канадка на власниках кучерявого та густого волосся. Для вузького обличчя варто залишити більше волосся в області боків.
Також існують інші рекомендації:
- Для людей, які воліють ходити в ділових костюмах, підійде класична канадка. Така зачіска створить стриманий та витончений стиль.
- Молодим хлопцям варто звернути увагу на спортивний варіант – це зачіска з довгим волоссям на маківці. Деякі хлопці навіть роблять пасма по 4-5 см. Стайлінг складніший, але зате стрижка виглядає агресивніше.
У деяких випадках під канадку стрижуть хлопчики. Школярам більше підійде коротка стрижка, тому що її простіше доглядати.
Плюси та мінуси стрижки
Зачіска канадка стала популярною серед людей завдяки своїй практичності. До плюсів стрижки можна віднести:
- Простота. Її зможе зробити навіть майстер-початківець, при цьому на роботу піде не більше 30 хвилин. Особливо актуально тим, хто хоче змінити імідж.
- Легко доглядати. Відрізняє практичність, для неї не потрібний спеціальний догляд, людині достатньо вимити голову, а потім висушити волосся за допомогою фена. Спеціальних засобів для укладання не потрібно.
- Зачіска зберігає свою форму. Якщо ви носите шапку взимку, то можете не турбуватися за своє волосся, вона не втратить форму.
- Підходить всім. Ця зачіска одна з найуніверсальніших стрижок, вона підходить як школярам, так і дорослим чоловікам.
- Стрижку можна робити різною. Ви можете надавати своєму образу нових рис, відходячи від стандартної варіації.
Недоліків у стрижки немає, якщо не вважати того, що під канадку стрижуться багато чоловіків. З такою зачіскою у вас практично немає шансів стати найоригінальнішим у колективі.
Варіанти стрижки
Існує кілька видів канадки, які відрізняються між собою способом укладання, довжиною волосся та наявністю прямої лінії.
Без укладання
Люди, які стрижуться під канадку, зазвичай укладають волосся назад, проте можна обійтися без цього. Якщо у вас мало часу і ви не хочете турбуватися про форму зачіски, можна додати у свій образ трохи недбалості та відмовитися від укладання.
Волосся трохи стирчатиме в різні боки, але це легко виправити звичайним гребінцем. Також буде краще, якщо довжина пасма на потилиці залишається середньої довжини не більше 3-4 см. Це класичний варіант.
Укладання назад
Однією з найпопулярніших способів стрижки. Довгі пасма зачісуються назад і укладаються за допомогою спеціального стайлінгу, створюючи матовий ефект. Якщо вибрали такий стиль зачіски, важливо використовувати засіб на всю довжину волосся, а не лише на кінчики. Тоді ваша зачіска стане більш природною, навіть якщо кілька локонів виб’ється із загальної форми.
Укладання набік
Більш складний варіант, тому що вам доведеться робити додатковий проділ і дуже акуратно впорядкувати волосся засобом для стайлінгу. Крім того, така зачіска гірше піддається фіксації.
Щоб зробити зачіску з укладанням набік, виберіть місце, де буде проділ. Зазвичай, лінію роблять із правого чи лівого боку. Також можна помістити проділ у центрі, але чим ближче до боків знаходиться лінія, тим більше волосся виходить на потилиці.
Піднятий чубчик
Канадські хокеїсти у 70-х роках носили саме таку канадку, тому цей варіант називають спортивним.
Для цієї стрижки віскі та потилиця повинні бути короткі, інакше зачіску буде складно піддаватися догляду та укладання. Підніміть кінці пасмів нагору, трохи підрівняйте гребінцем і нанесіть косметичний віск.
Чубчик добре тримає форму, тому ви можете не боятися ходити взимку в шапці. Укладати досить один раз на 2-3 дні. Після того як помиєте голову, висушіть волосся і нанесіть трохи пасти середньої фіксації.
Бічний проділ
Якщо ви володар овальної або витягнутої особи, а також є яскраво виражені вилиці, варто зробити бічний проділ. Волосся при цьому можна зачесати як вгору, так і в бік. Головне, щоб лінія на боці була чітко помітна.
Градієнт на скронях
Зазвичай стрижуть, повністю вибривая боки або залишаючи збоку 1-2 мм. Однак існує варіант з плавними переходами, який надає вигляду мужності та підкреслює форму обличчя пасма довше. Головне, зробити акуратний та плавний градієнт.
Мінус: вам доведеться часто зістригати довжину, щоб підтримувати волосся на боках потрібної довжини. Також з такою версією стрижки погано поєднуються пишні вуса та борода.
Волоси з начісуванням
У поодиноких випадках чоловіки використовують канадку з начісуванням. Для такої зачіски знадобляться подовжені пасма на потилиці, близько 10 см, і постійний стайлінг. Щоб стрижка виглядала красиво, не розчісуйте пасма так, щоб їх обсяг був меншим за висоту чола. Інакше образ вийде дивним.
Стрижка канадка: Варіанти укладання
Існує три варіанти укладання зачіски канадка. Найбільш популярний спосіб – об’ємний чубчик, зачесаний назад. Для укладання стрижки канадка таким чином, вимийте голову, розправте чубок і за допомогою гребінця зачешіть назад. Підсушіть стрижку феном і зазвичай використовуються стайлінгом засоби.
Якщо ви займаєтеся подібним вперше, то правильно укласти волосся, швидше за все, не вийде. Рекомендуємо наносити засіб, коли волосся лежить так, як вам подобається.
Для чоловіків, які працюють в офісі й віддають перевагу суворому стилю одягу, підійде стайлінг на бік. Крім того, така зачіска не вимагає спеціального гелю, достатньо зачесати чубок на бік. Щоб вона трималася якомога довше, рекомендуємо робити це із сирим волоссям.
Останній варіант – класична канадка з піднятою вгору чубчиком. Такий вигляд зачіски схожий на стиль Елвіса Преслі, тому більше підійде для неформальних зустрічей та вечірок. Однак далеко не кожен зможе самостійно укласти волосся таким чином. Вам знадобиться зробити правильне зачісування і нанести гель на кінчики волосся.
Стрижка канадка: Техніка виконання
Технологія виконання канадки не складна, але у майстра має бути досвід роботи. Щоб стригти канадку, знадобиться звичайний набір перукарських інструментів: ножиці, машинка, гребінець. Якщо клієнту хочеться довгих пасм, то знадобляться затискачі для волосся, але можна обійтися і без нього. Також не забудьте вимити волосся перед початком процедури.
Етапи роботи:
- Миття та сушіння.
- Зробити один проділ по центру голови та два вертикальні, які йдуть від боків до центральної лінії.
- Волоси над лобовою частиною залишають трохи подовженими, підрівнюють до 3 см. Те саме роблять у зоні темечка і над вухами. У результаті повинні вийде рівні пасма.
- Тепер потрібно перейти до боків. Барбер підстригає їхньою машинкою, залишаючи 2-3 мм.
- Маківку підрівнюють косими зрізами.
- Наприкінці, щоб зачіска виглядала більш красиво і природно, перукар робить філіровку, щоб було легко укладати, і укладає волосся феном.
Існують різні види стрижки, тому єдиного способу стрижки немає. Слід вибирати ту, яку комфортно носитиме.
Як відрізнити хорошу стрижку від поганої
Існує кілька критеріїв, за якими можна відрізнити хорошу канадку від поганої:
- Недосвідчені майстри часто залишають на маківці залишаються “антени”. Так називають волосся, яке залишається довгим, стирчить і вибивається із загальної форми. Зазвичай, барбер не помічає “антени” на світлому волоссі, темні локони, як правило, більш помітні. Виправити недолік можна вдома звичайними ножицями.
- Канадка стає негарною з часом. Досвідчені майстри підбирають правильний кут волосся і роблять якісне філіровку, щоб волосся добре відростало. Однак деякі перукарі через недосвідченість втрачають ці моменти, через що канадка стає негарною вже через 1-2 місяці.
- Неправильна форма. Барбер помилково може зрізати занадто багато волосся або зробити неправильну форму. Якщо ви сидите у кріслі та у вас з’явилося відчуття, що вас якось не так стрижуть, краще повідомити про це майстра заздалегідь, щоб потім не жалкувати.
Догляд за волоссям після укладання
Найбанальніше, що потрібно робити з зачіскою протягом дня – це розчісувати. Також не забувайте наводити пасма в порядок перед миттям голови. Якщо ви митимете не розчесані та сплутані пасма, тобто ризик вирвати здорове волосся і зіпсувати привабливий зовнішній вигляд.
Інший спосіб догляду – пілінг. Експерти радять раз на тиждень наносити на шкіру спеціальні креми на основі кислот або з абразивними частинками. Вони дають змогу очистити шкіру від солей, які не може прибрати звичайний шампунь.
Також варто використовувати:
- маску для волосся;
- бальзам;
- сироватку;
- правильне сушіння.
Знаменитості зі стрижкою
Багато знаменитостей стрижуться під канадку. Часто зірки використовують її для створення образів персонажів у фільмах:
- Бред Пітт підстригся під канадку у фільмі “Лють”;
- Том Харді кілька разів виходив на червону доріжку з таким волоссям;
- Джонні Депп підстригся під канадку для ролі Грін-де-Вальда.
Також можна зустріти інших знаменитостей.
Канадка добре підходить як школярам, так і дорослим чоловікам, а різні варіації зачіски допоможуть створити не тільки стриманий, офісний стиль, а й зухвалий спортивний з коротким волоссям.
При цьому зробити таку стрижку досвідчений майстер зможе за 20-30 хвилин, а власнику потрібно лише щодня мити голову та розчісувати волосся.
FAQ
Чи можна канадку носити жінкам?
Так, існують варіанти стрижки для жінок і навіть з довгим чубчиком. Однак такі зачіски підійдуть не всі. Найкраще канадка виглядає на жінках версії стрижки з яскраво вираженими вилицями та витягнутим обличчям.
Скільки робити канадку?
У досвідченого майстра піде 10-15 хвилин на стрижку в класичному варіанті, але багато залежить від зачіски, яку ви носили до цього.
Як часто потрібно оновлювати канадку?
Залежить від того, як швидко у вас росте волосся, але, зазвичай, канадку оновлюють кожні 2-3 місяці.
Можна самостійно підстригтися під стрижку канадка?
На жаль, ні. Канадка належить до складних зачісок, які не так легко зробити. Краще попросити досвідченого майстра, який зробить стрижку швидко та якісно.
Складно укладати канадку?
Ні, достатньо вимити голову, просушити волосся, нанести трохи гелю і правильно доглядати за нею. Власникам тонкого волосся можна просто розчесатися.