Найбільшого поширення чоловіча стрижка майданчик отримав у 90-ті роки 20 століття. Після виходу фільму “Термінатор” багато чоловіків приходили до перукарні зі словами “мені стрижку як у термінатора”. Майданчик не тільки красиво виглядає на голові, але й не вимагає догляду та укладання, є одним із видів спортивних стрижок.
Історія виникнення
Назва стрижки “flat top” буквально перекладається як плоский вгору. Спочатку таку зачіску носили в армії США, у 20-30-ті роки 20 століття. Майданчик можна було побачити в офіцерів та командирів, а от у рядових солдатів та сержантів не вистачало часу на таку зачіску. Згодом військові звільнялися і вливались в громадянське суспільство. Так майданчик прийшов до звичайних людей.
Перший пік популярності зачіски майданчик припав на 60-ті роки, і виник як відповідь на рок-культуру, в якій було популярне пишне волосся з довгими чубчиками. Стрижку носили здебільшого дорослі чи люди похилого віку, але також її можна було зустріти серед студентів коледжів.
Другий виток популярності майданчика приніс Шварценеггер своєю роллю Термінатора в однойменному фільмі. Зачіска надавала образу головного героя брутальність та силу.
Зараз flat top вибирають переважно чоловіки, які хочуть підкреслити свою харизму і силу. Крім того, майданчик не вимагає особливого догляду і має чудовий вигляд на будь-якій особі.
Особливості, переваги та недоліки стрижки
Flat top – це рівне волосся на верхній частині голови, довжина якого не перевищує 1 см, і виголені під 1-2 мм віскі. Головні особливості стрижки майданчик від інших: локони на голові дорівнюють горизонтальній лінії. Збоку здається ніби голову людини підрівняли великою пилкою.
Майданчик є не найскладнішим, але вимагає високого професіоналізму від барбера і, що найголовніше, посидючості від клієнта. Тому прості солдати в американській армії початку 20 століття не могли дозволити собі подібну зачіску.
Стрижка майданчик: Переваги
Головна перевага майданчика – брутальність. Зачіска звертає увагу на рівні лінії на голові та вистригання скронь створює сильний, характерний та мужній образ. Крім того, flat top підкреслює вилиці, очі та лоба.
Інша перевага майданчика: вона не вимагає догляду. Власнику достатньо дотримуватись певних правил, а саме: миття голову кожні 2-3 дні та нанесення трохи крему для фіксації. Деяким чоловікам не потрібен навіть спеціальний гель або мус, тому що його волосся добре тримає форму і без цього.
Також зачіска підходить як школярам, так і чоловікам похилого віку. Під майданчик стрижуться навіть деякі жінки, але тоді доведеться враховувати та носити відповідний стрижці одяг. Крім того, flat top добре приховує недоліки обличчя та голови.
Стрижка майданчика: Мінуси
Істотних недоліків у майданчика немає. Однак, вам доведеться тривалий час звикати до нового образу. Деякі люди навіть починати носити більш брутальний одяг, який підкреслює їхній сильний і харизматичний стиль.
Інший мінус: власникам природного проділу на голові доведеться щодня займатися укладанням волосся, щоб зафіксувати волосся. Те саме стосується людей з м’яким волоссям.
Стрижка майданчик: Кому підходить
Через простоту здається, що майданчик підходить всім людям, однак він має свої особливості. У вас має бути достатньо жорстке волосся, яке не буде з часом падати. Власникам м’яких локонів буде набагато важче, тому що доведеться щодня займатися укладанням. Ще бажано, щоб пасма були густими, це додасть додаткового шарму зачісці. Майданчик точно не підійде власникам кучерявого волосся.
Також flattop не підійде людям, власникам волосся, що часто випадає (залисина). З такими проблемами буде складно досягти рівної поверхні (платформа) на голові, через що втрачається весь шарм зачіски.
Якщо вищезазначені проблеми вас не стосуються, то майданчик відмінно підійде для вас і створить акуратний образ. Однак, є важливі моменти, які варто знати. Якщо у вас овальна форма обличчя, не робіть занадто волосся досить довгим, щоб не подовжувати його ще сильніше. Краще, якщо локони будуть височіти над чолом на 1-2 см. Це врівноважуватиме образ.
Протилежна ситуація з круглими обличчями. Щоб візуально подовжити волосся, попросіть барбера зробити волосся підстриженого до 3-5 см. Добре така стрижка буде виглядати з рівною бородою і яскраво вираженими вилицями.
Останній важливий момент: якщо ви маєте коротку шию, попросіть залишити волосся на маківці по довше, інакше, рівна поверхня на голові візуально сплющить ваше обличчя.
Стрижка майданчика: Варіанти
Існують різні варіанти стрижки, які надають свою особливість стилю та образу чоловіка.
З поголеними скронями
Найпопулярніший тип стрижки – майданчик з поголеними скронями. Таку зачіску носили військові та спортсмени, оскільки вона не вимагає багато часу для догляду та швидко створюється. Вам достатньо вимити голову, зачесати волосся нагору і висушити феном. Гелі для укладання знадобляться тільки власникам м’якого волосся, які самі не стоять.
Виголені майже під нуль віскі вносять додаткову брутальність і сміливість у стиль, але, щоб перехід між маківкою і скронями не був занадто різким, барбер зазвичай залишає 2-3 мм на тім’яній зоні.
Однак, у кожної людини різний тип обличчя, тому варто попросити довжину волосся, що найбільш підходить для вас.
Коротке волосся з борідкою
У цьому варіанті майданчики з борідкою має добрий вигляд коротке волосся (їжачок). Така зачіска особливо підійде молодим людям. Головне, не робіть занадто довгі пасма на маківці, достатньо 2-3 см. Також збрийте бороду на щоках, залишаючи тільки волосся на шиї та невеликі вуса. Ця зачіска, яка підходить, коли форма обличчя вимагає подовжити верхню частину голови, зробивши її витягнутою.
Класичний майданчик
У деяких випадках на скронях і темряві краще не вибривати під нуль, а залишити 4-5 см. Особливо добре така зачіска підійде власникам овальної особи. Вона візуально розширить голову і компенсує волосся, що стирчить вгору, на маківці, підкреслюючи мужність.
Довге волосся на скронях
Якщо любите експериментувати, спробуйте зробити довге волосся на скронях, при цьому висота майданчика не повинна перевищувати 5-10 мм. Також можете не зголювати повністю потилицю.
Така варіація майданчика створить для сильної статі сильний та шляхетний образ, який підійде заможному чоловікові.
Майданчик з фейдом
Деякі воліють замість різкого переходу від коротких скронь до довгого волосся на маківці використовувати фейд. Це гладкий перехід, що створює димчастий ефект. Такий майданчик підійде більше молодим людям.
Майданчик з візерунками
Це досить модна чоловіча зачіска, яка підійде далеко не кожній людині. Візерунки на скронях вибриваються спеціальною машинкою і вимагають особливої майстерності від барбера. Далеко не кожен перукар візьметься за таку роботу.
Високий та низький майданчик
Високий майданчик з довгим волоссям на маківці підійде молодим людям та власникам круглого обличчя. Дорослим чоловікам та клієнтам з овальним черепом варто звернути увагу на короткий майданчик.
Стрижка майданчик: Технологія виконання
Майданчик — стрижка, яку в домашніх умовах практично неможливо зробити, якщо ви не маєте належного досвіду і вправності. Найскладніший момент – це при стрижці волосся створити рівну поверхню на голові. Не слід самостійно робити зачіску, краще звернутися до барбершопа. Навіть для барбера з великим стажем це складне завдання, необхідно враховувати індивідуальні особливості цієї стрижки та клієнта.
Для роботи в барбершопі знадобляться стандартні інструменти:
- гребінець;
- машинка з насадкою;
- розпилювач для води або тазик, щоб намочити волосся;
- флеттопер, але можна обійтися і без нього.
Далі майстер барбершопа береться до роботи. Весь процес можна розділити на чотири кроки:
- Барбер проходить машинкою по всьому волоссю, прибираючи зайві пасма на скронях і потилиці та залишаючи тільки необхідну клієнту довжину. Важливо, щоб перукар залишав на 0.5-1 см більше потиличної частини, ніж хоче клієнт, оскільки частина довжини зріжеться при вирівнюванні.
- На другому кроцібарбер змінює насадку і зголює волосся на скронях. Тут потрібну довжину створюють одразу.
- Тепер потрібно взяти ножиці та вкоротити волосся на тім’яній ділянці.
- Наприкінці настає найважливіший етап – створення рівної поверхні на маківці. Важливо акуратно підстригти голову, зробивши ідеально рівний перехід збоку. Щоб барберу було зручніше займатися стрижкою, волосся краще змочити водою та висушити.
Коли стрижка закінчена, потрібно зробити ще одне укладання, інакше локони не стоятимуть. Для цього волосся змочують водою з розпилювача і наносять пінку для укладання на тім’яну зону. Коли укладання буде готове, можна зайнятися вирівнюванням пасм, щоб все волосся було на одному рівні, створюючи рівну горизонтальну площину. Хороша стрижка залежить від майстерності барбера та посидючості самого клієнта.
Як відрізнити хорошу стрижку від поганої?
Головний критерій хорошого майданчика – геометрично вивірена вертикаль тім’яного волосся. Якщо ви дивитесь в дзеркало і не бачите волосся, що стирчить, значить, майстер добре попрацював.
На погану стрижку вказує невеликий вигин волосся з боків і недоглянутий вигляд. Він виникає, коли майстер випадково зрізає надто багато. Щоб пасма на голові клієнта не були зовсім короткими, він дорівнює бічні волосся по одній довжині, а центральне — по іншій.
Така стрижка хоч і має гарний вигляд, але може не досягати того ефекту, якого хотів клієнт спочатку. Однак її легко виправити. Вже через 2-3 тижні волосся відросте і барбери можуть підрівняти заново.
Стрижка майданчик: Як доглядати та носити
Майданчик не вимагає спеціального догляду, особливо для густого та жорсткого волосся, проте не забувайте розчісувати зачіску протягом дня. Також не зайвим мити голову кожні 2-3 дні і висушувати.
Власникам занадто м’якого волосся варто скористатися спеціальними гелями для укладання, решті ж це не потрібно. Достатньо розчесати сире волосся, а потім висушити його.
В іншому користуйтеся стандартними засобами для догляду за волоссям та шкірою. Наприклад, не забувайте про пілінг. Наносите спеціальний крем на основі кислот на шкіру голови хоча б один раз на тиждень. Це допоможе очистити пори від солей і надасть волоссю здорового вигляду. У деяких випадках варто скористатися маскою для волосся, бальзамом або сироваткою. Також варто відстежувати час стрижки.
Знаменитості зі стрижкою майданчик
Серед знаменитостей ця стрижка не має велику популярність, але деякі актори все ж таки вибирають майданчик. Наприклад, у мережі можна знайти фотографії Джима Керрі, який постійно змінює свій образ. Іноді, на його голові можна виявити трохи недбалий майданчик.
Під flat top свого часу стригся Арнольд Шварценеггер, який дав другий поштовх популярності цій зачісці. Актору прийшло зробити плоску зачіску, яка відображала характерні риси ролі Термінатора. Однак Шварценеггер носив майданчик і після закінчення знімання.
Також таку стрижку іноді можна побачити в образах Джастін Бібер, Тома Хенкса та Бреда Пітта.
Зачіска майданчик вибір справжніх зірок.